گوش دادن به موسیقی در دوران بارداری

گوش دادن به موسیقی در دوران بارداری | بهترین متخصص زنان و زایمان اصفهان

مزایای گوش دادن به موسیقی در دوران بارداری چیست؟

در حالی که باردار هستید ، گوش دادن به موسیقی در دوران بارداری نه تنها تأثیر تسکین دهنده و نشاط آور بر شما خواهد گذاشت بلکه تأثیر مثبتی بر کودک متولد نشده شما نیز خواهد گذاشت. ارتعاشات مثبتی که از گوش دادن به موسیقی به دست می آورید. محرکی در دوره پری ناتال جهت ارتباط شما با کودک متولد نشده میشود این امکان را به شما می دهد. تا استرس و اضطراب خود را پایین بیاورید و همچنین هرگونه استرس را که کودک متولد نشده ممکن است در رحم احساس کند ، کاهش دهد. در اینجا برخی از تأثیراتی که گوش دادن به موسیقی می تواند بر کودک متولد نشده شما داشته باشد از صفحه اینستاگرام دکتر نرگس علیان بهترین متخصص زنان و زایمان اصفهان آورده شده است.

رفلکس های نوزاد متولد نشده شما را بهبود می بخشد:

وقتی در حین بارداری به موسیقی گوش می دهید ، نوزاد متولد نشده شما می تواند لرزش ها را بشنود و نسبت به همان واکنش خود را شروع کند. کودک شما همچنین ممکن است سعی کند همزمان با ضربان لرزش حرکت کند. این عکس العمل ممکن است باعث بهبود رفلکس ها و واکنش های کودک متولد نشده و تحرک کامل او شود.

گوش دادن به موسیقی در دوران بارداری | بهترین متخصص زنان و زایمان اصفهانحس شنوایی کودک متولد نشده شما را بهبود می بخشد:

هرچه با هدفون به موسیقی گوش می دهید ، حس شنوایی و مهارت های نوزاد متولد نشده شما را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. ممکن است کودک متولد نشده شما در این مرحله نتواند موسیقی را درک کند و احتمالاً مقداری لرزش ناشی از امواج صوتی به کودک شما می رسد. با این حال ، کودک همچنان سعی خواهد کرد روی صداها تمرکز کند و با انجام این کار ، تحریک مغزی او بهتر خواهد شد.

بعنوان یک لالایی آرامش بخش پس از تولد عمل خواهد کرد:

بسیاری از محققان معتقدند کودک متولد نشده شما قادر به یادآوری موسیقی و صداهایی است که در حین بارداری گوش کرده اید. اگر در حین بارداری به آهنگ های آرامش بخش خاصی گوش دهید. بسیار محتمل است که کودک شما حتی پس از تولد آنها را به یاد آورد. این بدان معناست که می توانید بعد از به دنیا آمدن ، از همان موسیقی برای آرامش بخشیدن به کودک کوچک خود استفاده کنید. کودک شما قادر به تشخیص صداها خواهد بود و به آرامش سریع کودک شما کمک خواهد کرد.

شخصیت کلی کودک شما را شکل می دهد:

نوع موسیقی که در حین بارداری به آن گوش می دهید می تواند روی شخصیت کلی کودک تأثیر بگذارد. اگر به صداهای آرامش بخش و موسیقی آرام ولایت گوش دهید. برای کودک شما می تواند شخصیتی آرام ایجاد شود . از طرف دیگر ، اگر به موسیقی با صدای بلند و جنجالی گوش کنید. می تواند منجر به شخصیت پرخاشگر و مضطرب کودک شما شود. با این حال ، هیچ مطالعات و تحقیقات پزشکی به شکل کارشناسی انجام نشده است. که هنوز هم کارشناسان در حال کار بر روی آن هستند.


مطالب پیشنهادی مرتبط 

عفونت ادراری در طول دوران بارداری

تغییرات پوستی در دوران بارداری

افسردگی فصلی در زنان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به راهنمایی؟ پیام ارسال کنید