از کجا بفهمیم هرپس تناسلی داریم؟

متخصص زنان و زایمان اصفهان | از کجا بفهمیم هرپس تناسلی داریم؟

از کجا بفهمیم تبخال تناسلی داریم؟

متاسفانه بیماری هرپس تناسلی هم مانند سایر بیماری های جنسی در ابتدا و بالافاصله پس از ورود ویروس به واژن علائمی از خود نشان نمی دهد به همین دلیل بسیاری از افراد به دلیل اطمینانی که به سلامت روابط جنسی خود دارند در ۱۰ روز ابتدایی ابتلا به این ویروس هیچ شکی در خصوص مبتلا شدن پیدا نمی کنند.

اما حقیقتا چطور باید بفهمیم که به تبخال تناسلی مبتلا شده ایم یا نه؟ در بیشتر مواقع علائم این بیماری بعد از ۱۲ روز ظاهر می شود. این علائم با درد و خارش شروع می شود و تا جایی ادامه پیدا می کند که درد ناحیه تناسلی شدید تر و عفونی تر می شود. بروز برآمدی های که در نگاه اول یک التهاب پوستی است پس از مدتی با تاول های بزرگ تر سرباز می کند و همین نکته موجب بروز نگرانی در مبتلایان می شود.

معمولا پس از مشاهده این تاول ها بیمار متوجه وضعیت غیر عادی می شود و خود را برای مداوا آماده می کند. اگر به تاول های موجود در واژن توجهی نشود، تاول ها موجب بروز زخم و خونریزی شدید می شود و باز هم عدم توجه به آن موجب دلمه بستن زخم می شود. پس برای اینکه از ابتلا یا عدم ابتلا به هرپس تناسلی اطلاع پیدا کنید، حتما پس از مشاهده کوچکترین تاول مسئله را با پزشک متخصص زنان و زایمان اصفهان در میان بگذارید.

متخصص زنان و زایمان اصفهان |هرپس تناسلی

آیا دارو یا واکسن هرپس تناسلی وجود دارد؟

متاسفانه هنوز واکسن و یا درمان قطعی برای این بیماری ارائه نشده است. البته در صورت مراجعه به پزشک متخصص زنان و زایمان اصفهان و مصرف داروهای ضد ویروسی و آنتی بیوتیک ها می توان تا حد زیادی از شیوع این بیماری جلوگیری کرد اما نکته موجود این است که پس از اطلاع از بیماری تا اطلاع ثانوی از برقراری ارتباط جنسی باید خودداری کرد تا ناقلی برای شیوع این بیماری که مانند ایدز مسری است، نباشید.

راه های جلوگیری و پیشگیری از ابتلا به تبخال تناسلی چیست؟

برای جلوگیری از ابتلا به هرپس تناسلی تنها راهی که پیش رو دارید این است. که در حین رابطه جنسی حتما از کاندوم استفاده کنید. تا خطر ورود ویروس به ناحیه مخاطی واژن کمتر باشد.

به غیر از مصرف کاندوم، پیشنهاد می کنیم. حتما سلامت جسی و بهداشت باروری را رعایت کنید. تا علاوه بر این بیماری با علائم سایر بیماری ها مثل علائم اچ ای وی نیز رو به رو نشوید.

آیا تبخال تناسلی تنها بانوان را درگیر می کند؟

با توجه به اینکه محل رشد و پیشروی این بیماری در محل مخاطی مانند واژن است. بله این نوع از بیماری های مقاربتی تنها بانوان را به خود درگیر می کند. اما با توجه به اینکه این بیماری در اثر رابطه جنسی محافظت نشده اتفاق می افتد. می تواند مردان را نیز به خود درگیر کند.

این تبخال بیشتر مواقع روی ناحیه ای از آلت تناسلی مردانه ایجاد می شود . و با علائمی مانند درد، سوزش و خارش و بروز زخم های غیرمعمول مردان را به خود درگیر می کند.

 متخصص زنان و زایمان اصفهان  | از کجا بفهمیم هرپس تناسلی داریم؟.

تبخال تناسلی مردان

آگاهی و اطلاع رسانی، بهترین راه برای عدم ابتلا به بیماری مقاربت جنسی : ما در این مقاله از سایت دکتر نرگس علیان متخصص زنان و زایمان اصفهان ، هر آنچه که باید را در مورد بیماری هرپس تناسلی به اطلاع شما رساندیم، با توجه به اینکه لزوم پیشگیری از این بیماری آگاهی بخشی و اطلاع رسانی است، پیشنهاد می کنیم حتما این مقاله را برای مطالعه دوستان و عزیزان خود بفرستید تا شما هم در اطلاع رسانی و عدم شیوع این ویروس در جامعه نقش داشته باشید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به راهنمایی؟ پیام ارسال کنید