مراقبت های بعد از لیزر هموروئید

بهترین متخصص زنان و زایمان اصفهان |مراقبت های بعد از لیزر هموروئید

درمان هموروئید یا بواسیر با لیزر

لیزر هموروئید یا بواسیر بهترین و پیشرفته ترین روش درمان هموروئید یا بواسیر است و به دو نوع لیزر جراحی پر توان و لیزر کم توان درمانی با پرتو اشعه مادون قرمز تقسیم می شود.

کار با لیزر نیاز به مهارت جراح متخصص دارد لیزر هموروئید بسیار متداول شده زیرا در مقایسه با سایر روش ها بسیار ساده تر کم هزینه تر و کم عارضه تر است و نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد ( البته در مواردی که شخص بیمار بسیار حساس است و بیهوشی عمومی خواست بیمار است کار ساده تر می شود ).

مطالب خواندنی : 

 

بهترین متخصص زنان و زایمان اصفهان |مراقبت بعد از لیزر هموروئید

مراقبت بعد از لیزر هموروئید

خوشبختانه مراقبت بعد از لیزر هموروئید از مراقبت بعد از جراحی سنتی هموروئید بسیار آسانتر است. بعد از لیزر بیمار چند ساعت در کلینیک می ماند و سپس به طور درازکش در صندلی عقب به منزل می رود و یک شب در منزل استراحت می کند. از آنجایی که این درمان تحت بی حسی نخاعی انجام می شود نباید بعد از لیزر زیاد راه بروید زیرا دچار سردرد می شوید. مسکن هایی که پزشک برای شما تجویز کرده است را سر ساعت مصرف کنید زیرا این مسکن ها علاوه بر جلوگیری از بروز درد التهاب ناحیه را هم کاهش می دهند.

بعد از لیزر تا ۲۴ ساعت سوپ سبک میل کنید و از روز دوم شروع کنید به خوردن غذاهای پر فیبر و نوشیدن آب فراوان. معمولا بیماران بعد از عمل دچار یبوست می شوند به همین دلیل جراح معالج برای بیمار شربت ملین تجویز می کند. دو روز بعد از لیزر هموروئید می توانید بعد از هر وعده غذایی دو قاشق شربت ملین استفاده کنید که یبوست نگیرید. شربت ملین را در حدی استفاده کنید که یبوست یا اسهال نشوید.

بنابراین اگر متوجه شدید که اسهال شده اید مقدار مصرف را کم کنید و اگر یبوست داشتید مقدار مصرف را افزایش دهید. این روند را تا دو ماه ادامه دهید. خوشبختانه لیزر هموروئید پانسمان و نگهداری خاصی نیاز ندارد اما توصیه می شود به مدت دو ماه هر روز در لگن آب گرم بنشینید و تمرینات کگل را انجام دهید.

جهت مشاوره با دکتر نرگس علیان با ما در تماس باشید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به راهنمایی؟ پیام ارسال کنید