جراحی ترمیم واژن و نکاتی که باید بدانید :

متخصص زنان و زایمان اصفهان |جراحی ترمیم واژن و نکاتی که باید بدانید :

جراحی ترمیم واژن و مجرای ادرار

جراحی ترمیم واژن و مجرای ادرار به منظور ترمیم عملکرد و ظاهر نواحی حساس واژن و مجرای ادرار انجام می گیرد. عملکرد اصلی روش های جراحی مختلف، اصلاح نقایص یا آسیب است که این امکان را به بیمار می دهد که زندگی سالم داشته باشد. بهبود ظاهر این نواحی نیز حائز اهمیت است و اغلب هدفی دست یافتنی به شمار می آید. در مواردی، جراحی ترمیم واژن و مجرای ادرار تنها به منظور بهبود ظاهر انجام می شود.

علت انجام جراحیهای ترمیمی واژن و مجرای ادرار

هر خانمی که نواحی ادراری- تناسلی او در اثر نقایص مادرزادی، تصادفات یا آسیب ناشی از روش های درمانی دیگر همانند پرتو درمانی برای سرطان دچار تغییر شده است، کاندیدای مناسبی برای جراحی های ترمیمی خواهد بود.

از جمله افرادی که جراحی های ترمیمی گزینه مناسبی برای آن ها است:

  • بیماران مبتلا به سرطان که جراحی وسیعی انجام داده و برای سرطان اندام ها و ساختارهای سیستم تناسلی و مجاری ادراری تحت پرتو درمانی قرار گرفته اند.
  • خانم هایی که به پرولاپس دیواره واژن دچار هستند. این بیماری نوعی فتق است که در آن دیواره های واژن بر روی سایر اندام ها همانند مثانه، مجرای ادرار، رکتوم یا سایر ساختارها اثر می گذارد.
  • خانم هایی که در اثر تصادف یا سایر حوادث به نواحی ادراری- تناسلی آنها آسیب فیزیکی وارد شده است.
  • خانم هایی که به ناهنجاری های مادرزادی دچار هستند.
  • جراحی ترمیم واژن و مجرای ادرار برای بسیاری از مشکلات دیگر نیز کاربرد دارد.

 

 متخصص زنان و زایمان اصفهان  |جراحی ترمیم واژن و نکاتی که باید بدانید :

قبل از جراحی ترمیمی واژن و مجرای ادرار

آمادگی برای این جراحی بسته به بیمار، متخصص زنان و زایمان اصفهان  و نوع جراحی که قرار است انجام گیرد متفاوت خواهد بود. با این حال، متخصص زنان و زایمان اصفهان از بیمار می خواهد چندین توصیه را قبل از جراحی ترمیم واژن و مجرای ادرار در نظر داشته باشد.

 متخصص زنان و زایمان اصفهان از بیمار می خواهد که در روز قبل از جراحی رژیم غذایی مایع داشته و از نیمه شب قبل از جراحی ترمیم واژن و مجرای ادرار از خوردن و آشامیدن خودداری نماید. اگر فرد باید داروی خاصی را مصرف کند، آن را با مقدار کمی آب میل نماید. همچنین از بیمار خواسته می شود. که یک هفته قبل از جراحی ترمیم واژن و مجرای ادرار مصرف داروهای رقیق کننده خون و ضد التهاب های غیر استروئیدی را که خطر خونریزی در طول جراحی را افزایش می دهند. متوقف کنند. این ها برخی توصیه های کلی هستند؛ فرد باید پیرامون اقدامات لازم قبل از جراحی ترمیم واژن و مجرای ادرار با متخصص زنان و زایمان اصفهان صحبت کرده و سوالات خود را بپرسد.

روش انجام و چگونگی عمل ترمیم

روش های جراحی بسته به مشکلاتی که برای رفع آن ها انجام می گیرند، متفاوت هستند. در هر وضعیتی، چندین رویکرد مختلف برای اصلاح یک مشکل پزشکی وجود دارند. روش ها ممکن است بسیار ساده یا بسیار پیچیده باشند که به پیوند بافت و ترمیم اندام ها نیاز داشته باشند. در حال حاضر، روش های کم تهاجمی در حال توسعه هستند.

این روش ها به منظور بر جای گذاشتن آسیب، خونریزی، اسکار کمتر طراحی شده اند . و کاهش مدت زمان بستری شدن در بیمارستان از مزایای آن ها است. دوران ریکاوری بعد از روش های کم تهاجمی برای جراحی ترمیم واژن و مجرای ادرار به طور قابل توجهی کمتر از روش های جراحی باز است.

 متخصص زنان و زایمان اصفهان  | جراحی ترمیم واژن و نکاتی که باید بدانید :

بعد از جراحی و مجرای ادرار

بعد از این جراحی، بیمار به اتاق ریکاوری منتقل می شود و تحت نظر پرستاران خواهد بود. در صورتی که بیمار دچار درد و تهوع بعد از جراحی گردد، اقداماتی به منظور رفع این عوارض انجام می گیرند. بعد از جراحی ترمیم واژن و مجرای ادرار، متخصص زنان و زایمان اصفهان فرد را به راه رفتن تشویق می کند؛ این کار جریان خون را افزایش می دهد و بدین ترتیب به فرآیند بهبودی کمک کرده و خطر بروز لخته خون را کاهش می دهد. بیشتر بیماران برای یک تا دو روز بعد از جراحی ترمیم واژن و مجرای ادرار در بیمارستان بستری می شوند. آن ها باید بعد از ترخیص از بیمارستان توصیه های متخصص زنان و زایمان اصفهان را در نظر داشته باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به راهنمایی؟ پیام ارسال کنید