تاثیر جدی ورزش بر رابطه و میل جنسی

متخصص زنان و زایمان اصفهان | تاثیر جدی ورزش بر رابطه و میل جنسی

تاثیر ورزش بر رابطه و میل جنسی را جدی بگیرید !

تاثیر ورزش بر رابطه جنسی | همه می‌دانند که ورزش‌کردن یکی از بهترین و مفیدترین کارهایی است که می‌توانیم برای سلامت روح و جسم انجام بدهیم. این را هم بدانید که تاثیر ورزش بر رابطه و میل جنسی بسیار زیاد است. اهمیت‌دادن به کیفیت رابطه جنسی را در زندگی دست‌کم نگیرید.

بسیاری از مشکلات روحی و جسمی با رسیدگی به این موضوع می‌توانند حل و رفع شوند. هرگونه مشکل در این زمینه هم نیاز به پیگیری نزد پزشکان متخصص از جمله متخصص زنان و زایمان اصفهان دارد. در این مقاله از اثرات مثبت ورزش بر سکس و رابطه میان این دو برایتان می‌گوییم. با ما همراه هستید؟


همراه ما باشید با مطالب خواندنی دکتر نرگس علیان متخصص زنان و زایمان اصفهان :


 متخصص زنان و زایمان اصفهان | تمرینات ورزشی

تاثیر ورزش بر کیفیت رابطه جنسی چیست؟

ورزش‌کردن می‌تواند اثرات بسیار مثبتی روی رابطه جنسی داشته باشد. از جمله این مزایا، به موارد زیر دقت کنید تا به اهمیت موضوع پی ببرید و از انجام تمرینات ورزشی غافل نشوید :

  1. ترشح هورمون‌های شادی‌آور
  2. آمادگی بهتر بدن برای رابطه جنسی
  3. افزایش اعتماد به نفس

ترشح هورمون‌های شادی‌آور

زمانی که ورزش می‌کنید، طیفی از تغییرات هورمونی هم در بدن رخ می‌دهد. بروز تغییراتی در سطح هورمون‌های کورتیزول، استروژن، اوکسی‌توسین، پرولاکتین و تستوسترون از جمله عواملی است که تاثیر ورزش بر رابطه و میل جنسی را شکل می‌دهد. هورمون تستوسترون نقش مهمی در میل جنسی مردان و زنان دارد.

اوکسی‌توسین هم هورمونی است که حال خوشایندی در بدن به وجود می‌آورد و در زمان رسیدن به ارگاسم در بدن ترشح می‌شود. با ورزش‌کردن می‌توانید ماده شیمیایی سروتونین را هم در بدن بیشتر کنید. این هورمون تنش‌های بدن را کم می‌کند و به آن آرامش می‌دهد. با وجود چنین ماده‌ای در بدن، آرام‌تر می‌شوید و احساس خوشحالی در شما به وجود می‌آید. همه این‌ها روی بیشترشدن میل جنسی و بهبود کیفیت سکس اثرات مثبت دارند.

آمادگی بهتر بدن برای رابطه جنسی

ورزش منظم اثرات فوق‌العاده‌ای روی رابطه جنسی می‌گذارد. با تمرینات ورزشی می‌توانید عضلاتتان را قوی‌تر کنید و گردش جریان خون بهتری داشته باشید. سلامت قلب و عروق با ورزش تضمین می‌شود. با ورزش می‌توانید قلب قوی‌تری داشته باشید که در هر پمپاژ خون به نقاط مختلف بدن، حجم خون بیشتری به هر بخش از بدن می‌فرستد. افزایش گردش خون در بدن زنان و مردان اثرات مثبت روی تحریک جنسی دارد.

این موضوع روی رسیدن مردان به حالت نعوظ هم اثر می‌گذارد. هرچقدر که گردش خون در ناحیه تناسلی بیشتر شود، آقایان بهتر و راحت‌تر به حالت نعوظ می‌رسند.

زنان هم با ورزش‌کردن، بدن آماده‌تری برای سکس پیدا می‌کنند. کسی که مرتب ورزش می‌کند، سریع‌تر برای رابطه آماده می‌شود و ترشحات لیزکننده واژن و رحمش بیشتر می‌شود. تاثیر ورزش بر رابطه و میل جنسی به شکل‌های مختلفی خود را نشان می‌دهد. هم پیش از سکس، برقراری رابطه راحت‌تر می‌شود و هم برای رسیدن به اوج لذت جنسی و کم‌شدن از دردهای احتمالی.

 متخصص زنان و زایمان اصفهان | تمرینات ورزشی افزایش اعتماد به نفس

تأثیر ورزش بر رابطه و میل جنسی روی اعتماد به نفس و روحیه افراد هم دیده می‌شود. انرژی و انعطاف‌پذیری بدن فردی که ورزش می‌کند از دیگران بیشتر است و دید خوبی نسبت به بدن خود پیدا می‌کند.

کسانی که از شکل بدن خود راضی نیستند و موضوعاتی مانند اضافه‌وزن باعث شرمنده‌شدن آنها نسبت به بدنشان می‌شود، در رابطه جنسی ضعیف‌تر از افراد ورزشکاری ظاهر می‌شوند که اندام خود را دوست دارند.

ورزش یکی از راه‌های تقویت و افزایش میل جنسی مردان و زنان است که در نتیجه رضایت‌مندی از اندام و بدن به وجود می‌آید. اگر شما هم از اندامتان رضایت کافی ندارید، حتماً به ورزش‌کردن اهمیت بدهید.

تاثیر رابطه جنسی بر ورزش چیست؟

صحبت‌های زیادی درباره اثرگذاری منفی یا مثبت رابطه جنسی روی عملکرد ورزشکاران مطرح می‌شود. اما آیا واقعا، رابطه جنسی می‌تواند باعث افت عملکرد ورزشکاران شود یا باعث بهترشدن فعالیت‌های آنها شود؟

بسیاری از مربیان تیم‌های ورزشی، سکس و رابطه جنسی را برای بازیکنانشان در طول تورنومنت‌ها ممنوع می‌کنند. چرا؟ واقعیت این است که مطالعات مختلفی در این زمینه انجام شده است. اما نتایج چه می‌گویند؟ در ادامه خواهیم گفت.

ایا فعالیت جنسی باعث کاهش عملکرد ورزشکاران می شود؟

بعضی از مطالعات نشان می‌دهند که هیچ رابطه معناداری میان رابطه جنسی و ورزش‌کردن وجود ندارد. در واقع، اگرچه با ورزش‌کردن کیفیت سکس بالاتر می‌رود اما رابطه جنسی نمی‌تواند روی عملکرد ورزشکاران اثر منفی یا مثبتی بگذارد.

بنابراین، برقراری رابطه جنسی پیش از ورود به مسابقات ورزشی یا قبل از شروع ورزش، هیچ اثر مشخصی روی عملکرد فرد نخواهد داشت. مانعی در این زمینه وجود ندارد و اگر افراد، پیش از ورزش به رابطه جنسی مشغول شوند، مشکلی برایشان پیش نخواهد آمد.

متخصص زنان و زایمان اصفهان | افتادگی مثانه با ورزش

ورزش و رابطه جنسی

تاثیر ورزش بر رابطه و میل جنسی را فراموش نکنید . ورزش‌کردن از بهترین اقداماتی است که می‌توانید به برنامه زندگی‌تان اضافه کنید. فقط بحث زیبایی اندام و متناسب‌شدن نیست بلکه این کار می‌تواند ابعاد مختلف زندگی‌تان از جمله برقراری رابطه جنسی را خوشایندتر و باکیفیت‌تر کند.

توجه به نیازهای جنسی و تدارک‌دیدن مسیری برای ارتقای کیفیت آن از مهم‌ترین چیزهایی است که باید در زندگی زیر نظر بگیرید. سلامت جنسی موضوع مهمی است و برای رفع هرگونه مشکل مرتبط به آن، نیاز به مراجعه به پزشکان متخصص دارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به راهنمایی؟ پیام ارسال کنید