سرطان تخمدان را چطور باید درمان کرد ؟

متخصص زنان اصفهان | سرطان تخمدان را چطور باید درمان کرد ؟

آیا سرطان تخمدان کشنده است؟

پاسخ به این پرسش بستگی به زمان تشخیص سرطان تخمدان و میزان گسترش سرطان در بدن دارد. عمده ترین گزینه ها در درمان سرطان تخمدان عبارت است از:

جراحی به منظور برداشتن سرطان تخمدان: ممکن است در طول جراحی برای درمان سرطان تخمدان نیاز به برداشت هر دو تخمدان ها، رحم و لوله های فالوپ وجود داشته باشد.

شیمی درمانی: در شیمی درمانی داروهایی برای کشتن سلول های سرطانی استفاده می شود. شیمی درمانی معمولا بعد از جراحی انجام می شود تا بقایای سلول های سرطانی از بین رود. در برخی موارد شیمی درمانی قبل از جراحی و به منظور کوچک کردن سلول های سرطانی انجام می گردد.
در سرطان تخمدان پیشرفته، سرطانی که به سایر بخش های بدن منتشر شده باشد، درمان سرطان تخمدان تنها مبتنی بر تخفیف علائم و کنترل پیشروی سرطان تخمدان تا حد امکان می باشد.

متخصص زایمان اصفهان | سرطان تخمدان

به خاطر داشته باشید شیوه زندگی سالم می تواند در پیشگیری از سرطان تخمدان موثر باشد:

  • قطع مصرف سیگار: اگر سیگار می کشید بهتر است هر چه سریع تر در راستای قطع مصرف سیگار اقدامات لازم را انجام دهید. به این منظور می توانید از پزشک خود کمک بخواهید.
  • مراقب خودتان باشید: داشتن وزن سالم و انجام فعالیت هایی مانند شنا کردن، دوچرخه سواری و پیاده روی همچنین رژیم غذایی سالم همراه با مصرف مقدار کافی میوه ها و سبزیجات شما را یاری خواهد داد.
  • کاهش مصرف الکل: نوشیدن الکل با احتمال ابتلا به سرطان تخمدان ارتباط دارد. دکتر نرگس علیان متخصص زنان اصفهان اضافه می کنند که شیوع سرطان تخمدان بالا نیست و در حال حاضر نگرانی برای سرطان تخمدان وجود ندارد. سرطان پستان بیماری زنانه ای است که شیوع آن بسیار بالا رفت است.

چه کسانی در خطر ابتلا به سرطان تخمدان قرار دارند؟

اولین بارداری در سنین بالا، تخمک گذاری های پیاپی در صورت عدم وقوع بارداری یا عدم استفاده از قرص های ضد بارداری، خطر ابتلا به سرطان تخمدان را افزایش می دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به راهنمایی؟ پیام ارسال کنید