با فعالیت بدنی میل جنسی خود را افزایش دهید !

متخصص زنان و زایمان اصفهان | با فعالیت بدنی میل جنسی خود را افزایش دهید !

تاثیر ورزش بر افزایش میل جنسی چیست؟

تحقیقات علمی نشان می‌دهند که ورزش‌کردن می‌تواند روی میل جنسی اثرات مثبتی بگذارد. با ورزش‌، جریان خون گردش بهتری در بدن پیدا می‌کند و این موضوع باعث می‌شود که تحریک اندام‌های جنسی هم سریع‌تر صورت بگیرد.

در واقع، افزایش گردش خون در ناحیه تناسلی، آن را حساس‌تر و تحریک‌پذیرتر می‌کند. فقط ۲۰ دقیقه ورزش هوازی مانند دویدن، شنا یا دوچرخه‌سواری، بدن را برای رابطه جنسی بهتر آماده می‌کند.

بنا به نتایج پژوهش‌ها، زنانی که تمرینات یوگا و پیلاتس انجام می‌دهند، بعد از ۶۰ دقیقه انجام این ورزش‌ها و با تکرار تمرینات به اندازه ۲ بار در هفته در پی ۱۲ هفته متوالی، تحریک و ارگاسم بیشتر و باکیفیت‌تری را تجربه می‌کنند.

تمرینات پیلاتس منظم می‌تواند به کم‌شدن دردهای احتمالی در طول سکس و همچنین رضایت بیشتر از رابطه جنسی هم کمک شایانی کند.


همراه ما باشید با مطالب آموزنده و پیشنهادی دکتر نرگس علیان متخصص زنان و زایمان اصفهان :


 متخصص زنان و زایمان اصفهان  | افزایش میل جنسی

ورزش‌هایی که برای سکس مناسب هستند .

تمرینات مختلف ورزشی از اثرگذاری مثبت این اقدام روی رابطه جنسی خبر می‌دهند. حتی پیاده‌روی ساده هم می‌تواند کیفیت رابطه جنسی را بیشتر کند. ورزش‌های مختلف دیگری هم هستند که انجام آنها باعث بهبود رابطه جنسی می‌شود.

یوگا

شاید فکر کنید که ورزش‌هایی با تحرکات بیشتر مانند دویدن هستند که موجب افزایش خون و بهبود سکس می‌شوند. این طور نیست؛ ورزش‌هایی مانند یوگا هم تأثیرات فوق‌العاده‌ای در این زمینه دارند.

تمرینات یوگا عاملی برای ایجاد ارتباط بهتر میان بدن و ذهن هستند. با انجام چنین ورزشی می‌توانید کنترل بهتری روی بدن و فکرتان داشته باشید. کسی که بدن خود را بهتر می‌شناسد، پیش‌بردن رابطه‌ای جسمی مانند سکس را هم بهتر مدیریت می‌کند.

علاوه بر آگاهی ذهنی بیشتری که با یوگا در بدن به وجود می‌آید، کنترل هر بخش از تن و انعطاف‌پذیری در نتیجه تمرینات آن هم بیشتر می‌شود. برای مثال، کنترل بخش‌های مهمی از بدن که در سکس نقش فراوانی دارند (مانند لگن) بسیار راحت‌تر می‌شود. از جمله حرکات و تمرینات معروف و اثرگذار یوگا بر بهبود کیفیت رابطه جنسی باید به موارد زیر اشاره کنیم:

  • حرکت گربه
  • حرکت پُل
  • حرکت کودک شاد
  • حرکت بچه

برای تقویت و افزایش میل جنسی زنان و مردان باید به اهمیت ورزش‌های مهمی مانند یوگا پی ببرید.

ورزش‌های کاردیو

تمرینات ورزشی قلبی و عروقی مانند شنا، کوهنوردی، دویدن و دوچرخه‌سواری به بهبود رابطه جنسی کمک می‌کنند. ورزش‌های کاردیو نظیر حرکات ایروبیک هم باعث افزایش گردش خون در ناحیه تناسلی می‌شوند. تاثیر ورزش بر رابطه و میل جنسی با انجام چنین ورزش‌هایی به اوج خود می‌رسد.

میل جنسی در چنین شرایطی افزایش پیدا می‌کند و در مردان، نعوظ راحت‌تر رخ می‌دهد. ورزش‌های کاردیو می‌توانند به کاهش سطح استرس و اضطراب در هر فرد هم کمک کنند. چنین چیزی نتیجه بسیار مثبتی روی سکس می‌گذارد.

رابطه جنسی و عضله سازی- بدنسازی چیست؟

تمرین با وزنه باعث می‌شود که سطح هورمون تستوسترون در مردان بالا برود. با افزایش حجم این ماده در بدن، عضله‌سازی بهتر صورت می‌گیرد و با بهبود حجم ماهیچه‌ها در نواحی مختلفی مانند شانه‌ها، عضلات سینه و شکم، کیفیت سکس هم ارتقا پیدا می‌کند. این بخش‌های بدن در طول رابطه جنسی نقش مهمی در بهبود عملکرد دارند.

تمریناتی که به تقویت عضله لگن کمک می‌کنند، در بالارفتن سطح رابطه جنسی نقش مهمی دارند. عضلات کف لگن از اندام‌هایی حمایت و پشتیبانی می‌کنند که در سکس نقش مهمی دارند؛ رکتوم، رحم، روده کوچک و مثانه.

تمرینات ورزشی که موجب عضله‌سازی در نواحی مختلف از جمله لگن می‌شوند به مردانی که دچار مشکلات نعوظ هستند هم در رفع این مسأله کمک می‌کنند. تاثیر ورزش بر رابطه و میل جنسی را نمی‌توان کتمان کرد و نادیده گرفت.

متخصص زنان و زایمان اصفهان | تاثیر جدی ورزش بر رابطه و میل جنسی

تاثیر ورزش بر اندام جنسی و سلامت آنها چیست؟

همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره شد، تاثیر ورزش بر رابطه و میل جنسی بسیار زیاد و مثبت است. عضله‌های قوی بدن در نواحی مختلف و از جمله لگن به قدرتمندترشدن و بهبود عملکرد اندام‌های جنسی کمک می‌کنند. افزایش گردش خون در اندام تناسلی مردان و زنان هم از نتایج ورزش است و تحریک‌پذیری جنسی را بالا می‌برد. زمانی که خون بیشتری با سرعت مطلوب در این بخش‌های بدن در جریان باشد، فرد راحت‌تر و سریع‌تر تحریک می‌شود و می‌تواند ارگاسم بهتری را هم تجربه کند.

فاصله زمانی بین ورزش و رابطه جنسی چقدر باشد؟

بلافاصله بعد از ورزش‌کردن، تحریک‌پذیری جنسی بالا می‌رود. متخصصان می‌گویند که ۱۵ تا ۳۰ دقیقه بعد از ورزش شدید، میل جنسی به بیشترین مقدار خود می‌رسد. تاثیر ورزش بر رابطه و میل جنسی سریع و زودهنگام است. در واقع، ورزش هم اثرات مثبت سریع و کوتاه‌مدت روی میل جنسی می‌گذارد و هم تأثیرات مطلوب بلندمدتی دارد که نمی‌توان آنها را نادیده گرفت.

این را هم به خاطر داشته باشید که در هر کاری، رعایت تعادل مهم است. نباید آنچنان درگیر ورزش‌کردن شوید که ابعاد مختلف زندگی‌تان تحت تأثیر قرار بگیرد. بعضی از افراد، با ورزش‌کردن افراطی به بدن و روان خود آسیب می‌زنند.

این دسته از افراد دچار وسواس و افراط می‌شوند و فکر می‌کنند که اگر تمرینات زیاد و پرفشارشان را کنار بگذارند، اندامشان از حالت ایدئال خارج می‌شود. این مطلوب نیست و یادتان باشد که تاثیر ورزش بر رابطه و میل جنسی در زمانی مناسب خواهد بود که شکلی متعادل در آن وجود داشته باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به راهنمایی؟ پیام ارسال کنید