متخصص زنان و زایمان اصفهان

متخصص زنان و زایمان اصفهان |متخصص زنان اصفهان

انتخاب بهترین متخصص زنان و زایمان  اصفهان

انتخاب یک متخصص زنان و زایمان اصفهان  اهمیت بسیار بالایی پیدا کرده است چرا که این روزها زنان و دختران برخلاف گذشته نسبت به بدن خود و علامت های غیر طبیعی که در فعالیت های بدنی شان رخ می دهد حساس تر عمل می کنند. از این رو متخصصان زنان برخلاف گذشته جایگاه خوبی پیدا کرده اند و فعالیت های گسترده و مثمر ثمری را برای زنان انجام می دهند.

اشتباهات پزشکی ممکن است عوارض نامطلوبی را برای بیمار ایجاد کند و یا حتی عواقب جبران ناپذیری را برای او رقم بزند. به همین دلیل است که اکثر افراد برای درمان بیماری و یا انجام اقدامات پیشگیرانه به دنبال بهترین پزشک متخصص زنان و زایمان در اصفهان می باشند. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا کلیدی ترین نکات در ارتباط با شناخت متخصص زنان و زایمان اصفهان را بیان کنیم.

یک دکتر زنان خوب و باتجربه با افزایش سطح آگاهی زنان، نقش پررنگی در سلامت و زندگی آن‌ها دارد. بهترین متخصص زنان و زایمان اصفهان به صورت تخصصی مشکلات دستگاه تناسلی زنان، نازایی و زایمان را درمان می‌کند. به علاوه، مراجعان خود را در موضوع تشکیل خانواده راهنمایی کرده و با غربالگری بیماری‌ها و مشکلات، آن‌ها را بررسی می‌کند.

بهترین متخصص زنان و زایمان اصفهان به مادرانی که در دوران انتظار تولد فرزند خود به سر می‌برند، برای تشخیص و درمان بیماری‌های بدن او کمک کرده و همچنین به برنامه‌ریزی خانواده در این دوران جهت می‌دهد.

 متخصص زنان و زایمان اصفهان | متخصص زنان اصفهان

متخصص زنان و زایمان اصفهان چه وظایفی بر عهده دارد ؟

تشخیص و درمان بیماری های زنان و دستگاه تناسلی مانند قاعدگی دردناک، اختلالات قاعدگی، منوراژی (خونریزی طولانی مدت قاعدگی)، سرطان واژن، سرطان رحم ، سرطان دهانه رحم، سرطان تخمدان، کیست تخمدان، پیچ خوردگی تخمدان، نزدیکی دردناک، عفونت مجاری ادرار، اختلالات یائسگی، التهاب واژن از وظایف متخصص زنان اصفهان است.

تنظیم خانواده، نازایی، بارداری و کنترل آن، انجام زایمان طبیعی یا عمل سزارین و عوارض آن ها، حاملگی خارج رحمی، پارگی رحم، جدا شدن جفت، سقط خود به خودی، سونوگرافی جنین ، تعیین جنسیت جنین ، هیسترسکوپی ، لاپاراسکوپی ، گذاشتن IUD ، لیزر درمانی و تشخیص بیماری های اکلامپسی و پره اکلامپسی و … در حیطه وظایف پزشکان متخصص زنان اصفهان قرار دارد.

جراحی های ناحیه تناسلی زنان به ویژه جراحی زیبایی زنان که شامل جراحی و لیزر برای رفع نواقص دستگاه تناسلی زنان ، لیزر جهت درمان گشادشدگی واژن ، لیزر جهت افزایش میل و لذت جنسی بانوان ، لیزر جهت درمان افتادگی رحم و مثانه ، لیزر جهت کوچک کردن و برداشتن لابیا ، میومکتومی (خارج کردن فیبروم های موجود در رحم)، هیسترکتومی (برداشتن و خارج کردن رحم لاپاراسکوپی تشخیصی، برداشتن چسبندگی ها، برداشتن لوله و تخمدان، انواع هستروکتومی ها و میومکتومی ها از وظایف متخصص زنان اصفهان  است.

متخصص زنان در زمینه مراقبت های ویژه مربوط به زنان فعالیت دارد. این مراقبت های خاص ممکن است صرفا به بیماری های جسمی مرتبط نباشد. از جمله وظایف پزشک متخصص زنان اصفهان در این حوزه می توان به انجام آزمایش های سالانه ماموگرافی، کنترل فشار خون، کولونوسکوپی، پیگیری واکسن های ضروری، رژیم غذایی ، سرطان سینه و … اشاره کرد.

 


بهترین متخصص زنان و زایمان اصفهان | متخصص زنان و زایمان اصفهان دکتر نرگس علیان (8)

خانم دکتر نرگس علیان
متخصص و جراح زنان، زایمان، نازایی، هیسترسکوپی، لاپاراسکوپی و لیزر درمانی

در اینجا برخی از خدمات قابل ارائه توسط متخصص و جراح زنان و زایمان اصفهان دکتر نرگس علیان را به شما معرفی می نماییم :


متخصص زنان و زایمان اصفهان

توصیه‌های مفید برای انتخاب بهترین متخصص زایمان اصفهان

متخصص زنان و زایمان اصفهان  غربالگری بیماری‌های گوناگون را انجام می‌دهد. یک متخصص زنان و رایمان اصفهان ، دکتر و یا جراحی می‌باشد که در زمینه انواع بیماری‌‌های مربوط به دستگاه تناسلی و سلامت عمومی‌بانوان تخصص دارند. همه نوع بیماری‌ رحم، لوله‌های فالوپ، تخمدان، فرج و دهانه رحم توسط متخصصین زایمان معاینه و درمان می‌گردد.

تا اینجا از اهمیت انتخاب یک متخصص زنان و زایمان اصفهان آگاه شده‌اید. حال قصد داریم معیارهای انتخاب این افراد را برایتان بازگو کنیم. در زیر به چند مورد اصلی و کلی اشاره خواهیم کرد:

سطح سواد و تحصیلات و صلاحیت دکتر زنان مورد نظر

بورد تخصصی جز مهم‌ترین معیار برای انتخاب بهترین دکتر متخصص زنان و زایمان اصفهان می‌باشد، زیرا نشان دهنده برخورداری دکتر از مهارت‌ها، دانش و تجربه لازم بوده و نیز مطمئن می‌شوید که خطای پزشکی در پرونده دکتر مورد نظرتان وجود ندارد. شما می‌توانید تمام اطلاعات در مورد دانشکده و مدارک تحصیلی، بیمارستان محل آموزش و نیز سابقه پزشک فوق را در اینترنت سرچ نمایید. شما می توانید اطلاعات مربوط به محل تحصیل، مدارک تحصیلی، بیمارستان محل آموزش و سابقه حرفه ای دکتر نرگس علیان را در بخش بیوگرافی ایشان پیدا نمایید.

اعتبار و حسن شهرت

همه ما می‌دانیم که قرار است خصوصی‌ترین مسائل و وقایع زندگی خود را (مانند مشکلات جنسی و هر نوع بیماری) در صورت نیاز با پزشک‌مان در میان بگذاریم، بنابراین کمی‌سختگیر باشید. شما می‌توانید برای یافتن یک پزشک خوشنام به سایت بیمارستانهای گوناگون سر بزنید و به نتیجه‌گیری خوبی برسید.

یادتان باشد که شما قرار است خصوصی‌ترین مشکلات و بیماری‌های خود را با متخصص زنان در میان بگذارید. بنابراین، در انتخاب پزشک خود دقت و حتی وسواس به خرج دهید تا یک دکتر خوشنام و حرفه‌ای انتخاب کنید. به این ترتیب قادر خواهید بود بدون هیچ دغدغه و نگرانی بیماری های زنان و مشکلات جنسی خود را مطرح کنید.

تجربه؛ یک معیار اساسی برای انتخاب متخصص زنان و زایمان

دکتر متخصص زنان و زایمان اصفهان، کسی است که دسترسی به سابقه کاری و تجربه وی به راحتی امکان‌پذیر است.

 متخصص زنان و زایمان اصفهان |تکنیک‌های به روز دنیای تخصص زنان

 تخصص؛ ملاک مهم انتخاب دکتر متخصص زنان و زایمان  خوب

بهترین متخصص زنان و زایمان اصفهان در کدام یک از زمینه‌های ناباروری، مراقبت بارداری، زایمان، یائسگی، عفونت و … تخصص دارد. به علاوه، بخش بالایی از مراجعین وی باید از خدمات، شیوه کاری و درمانی وی رضایت داشته باشند.

آشنایی با تکنیک‌های به روز دنیای تخصص زنان

یک متخصص زایمان فردی است که تخصص ویژه در بارداری، زایمان، نازایی و اختلالات سیستم باروری و… دارد. متخصص زایمان خوب باید تخصص‌ در زمینه انواع مراقبت‌های پیشگیرانه و قبل از زایمان، تشخیص بیماری منتقله از راه جنسی، برنامه ریزی خانواده و غیره را داشته باشد. وی باید مهارت و دانش خود را با توجه به علم روز دنیا به روز نماید و از جدیدترین متدها برای تشخیص و درمان بیماری مراجعه کنندگان خود بهره گیرد.

مشورت با دوستان و اقوام

حتماً جهت یافتن و انتخاب دکتر زنان و زایمان خوب با دوستان و خویشاوندان‌تان مشورت نمایید. شاید آنها پزشک معتبری را بشناسند و او را به شما معرفی نمایند. حتی ممکن است پیش بیاید که یکی از دوستان و اطرافیان، متخصص زنان و زایمان باشد.

صمیمیت، رازداری و توانایی برقراری ارتباط موثر

بیمار باید بتواند به پزشک اعتماد کند و حس راحتی با وی داشته باشد تا به صورت کامل مشکلات شخصی خود در مورد بیماری‌اش مطرح نماید. یک متخصص متعهد است تا به تمام سوالات و ابهامات بیمار درست و شفاف پاسخ بدهد. یکی دیگر از خصلت‌های پزشک خوب داشتن صبر در معاینات و ویزیت‌ها می‌باشد.

دسترسی آسان

مورد آخری که لازم است بدانید دسترسی راحت به مطب پزشک انتخابی‌تان است. بهتر است که مطب نزدیک به محل سکونت یا محل کار‌ شما باشد. این نکته را به یاد بسپارید که در دوران حاملگی باید بارها به دکتر زنان خود مراجعه نمایید. به همان اندازه که خوش‌نامی‌دکتر شما حائز اهمیت می‌باشد، در دسترس بودن وی هم اهمیت خواهد داشت.

 متخصص زنان و زایمان اصفهان |متخصص زنان و زایمان اصفهان

 جنسیت؛ معیاری مهم برای انتخاب متخصص زنان و زایمان

اینکه شما با متخصص زن راحت‌تر هستید یا متخصص مرد، اهمیت بسیاری در انتخاب متخصص زنان و زایمان اصفهان دارد. اگر متخصص خود را انتخاب کردید اما پس از مدتی متوجه شدید که با او راحت نیستید، حتماً متخصص  خود را تغییر دهید.

دیدگاه مشترک؛ مساله‌ای تعیین‌کننده برای انتخاب پزشک زنان

در مواردی که هدف شما از مراجعه به دکتر متخصص زنان و زایمان اصفهان ، جلوگیری از بارداری و درمان‌های جایگزین برای آن است، داشتن دیدگاه مشترک با دکتر خود اهمیت زیادی در رضایت شما در طول فرآیند درمان دارد.

با اخلاق و حرفه‌ای بودن؛ ویژگی دکتر زنان خوب

متخصص زنان و زایمان باید بادقت به مشکلات و نشانه‌های شما گوش دهد و سوالات شما را با صبر و حوصله و شفاف پاسخ دهد. بنابراین، باید اخلاق و رفتار مناسب داشته باشد و با حس مسئولیت‌پذیری خود رضایت شما را جلب کند. متخصص زنان بهترین راهکار را برای درمان شما انتخاب کرده و توصیه‌های مفید و کاربردی به شما ارائه می‌دهد.

تنها در زمان بیماری نباید به متخصص زنان اصفهان مراجعه کرد؛ بلکه تمام زنان و دختران باید به صورت دوره‌ای توسط دکتر زنان خوب در اصفهان ویزیت شوند. در این مطلب با ویژگی‌های دکتر زنان خوب و فاکتورهای مهم برای انتخاب بهترین متخصص زنان و زایمان اصفهان آشنا شدید.

متخصص زنان و زایمان اصفهان | آشنایی با جایگزین های جراحی هیسترکتومی

دکتر متخصص زنان و زایمان اصفهان چه کارهایی انجام می‌دهد؟

دکتر متخصص زنان و زایمان مسئول این است که سلامت دستگاه تناسلی و تولید مثل زنان را بررسی و درمان کند. البته کارهایی که دکترهای زنان و زایمان انجام می‌دهند، با یک شرط اولیه انجام می‌شود: اینکه فرد مراجعه‌کننده از نظر جنسی فعال باشد یا احساس درد و ناراحتی داشته باشد. پس در صورتی که فرد از نظر جنسی فعال نباشد یا مشکل خاصی نداشته باشد، معمولا کار دکترهای زنان به یک معاینه‌ی ساده خلاصه می‌شود.

کارهایی که این دکترها انجام می‌دهند شامل تست‌های لگنی (Pelvic Exams)، تست پاپ اسمیر (Pap Smear)، آزمایش سرطان، راهنمایی و مشاوره درباره سکس و حاملگی، درمان نازایی و در نهایت، بررسی و درمان انواع عفونت واژن مانند عفونت قارچی واژن است.

در بین مواردی که نام بردیم، اکثر موارد کاملا مشخص و قابل درک هستند. اما احتمالا تست‌های لگنی نیاز به کمی توضیح داشته باشند. در تست‌های لگنی دکتر سعی می‌کند اندام‌های مربوط به تولید مثل زنان را به صورت تصویری و فیزیکی معاینه کند. در این معاینه‌ها واژن (Vagina)، دهانه رحم (Cervix)، لوله‌های فالوپ، فرج (Vulva)، تخمدان‌ها و رحم زنان بررسی می‌شوند.

کلیتوریس و واژن

اندام تناسلی زنان متشکل از واژن و مجرای ادرار است که مجموعا در کنار یکدیگر، فرج (Vulva) نامیده می‌شوند.
تشخیص اختلالات سیستم تولید مثل:
دکترهای زنان سعی می‌کنند اختلالات سیستم تولید مثل را شناسایی و درمان کنند. مواردی مثل اندومتریوز (Endometriosis – رشد بافت‌های رحمی در خارج از رحم)، ناباروری (Infertility)، کیست‌های تخمدانی (Ovarian Cysts) و دردهای لگنی چیزهایی هستند که دکتر زنان می‌تواند برای درمان آنها کمک‌تان کند.

تخصص در سرطان های مربوط به زنان :

دکترهای متخصص زنان همچنین ممکن است بتوانند درباره‌ی برخی از انواع سرطان مثل سرطان دهانه رحم (Cervical Cancer)، سرطان تخمدان (Ovarian Cancer) و انواع دیگری از سرطان که به دستگاه تولید مثل ربط دارند، به خانم‌ها کمک کنند.

متخصص زنان و زایمان اصفهان | پایین بودن سر جنین در بارداری .

تخصص در زایمان :

اما تعدادی از دکترهای زنان، در مورد زایمان هم تخصص دارند و به همین دلیل است که در ایران به صورت کلی به دکترهای زنان یا متخصصان زنان، از عبارت کلی دکتر زنان و زایمان (معادل همان OB-Gyn انگلیسی) استفاده می‌کنیم. دکترهایی که در زایمان و نازایی تخصص دارند، به خانم‌ها کمک می‌کنند تا آماده‌سازی‌های قبل از بارداری، آزمایش‌های مربوط به بارداری، مراقبت‌های لازم در حین حاملگی و نهایتا موارد مربوط به زایمان را به صورت علمی و بهداشتی در اختیار داشته باشند.

گالری زایمان ها و جراحی های انجام شده توسط دکتر نرگس علیان متخصص زنان و زایمان اصفهان 

متخصص زنان چه اقداماتی انجام می دهد؟

فعالیت هایی که متخصص زنان و زایمان اصفهان انجام می دهد متنوع است و طیف گسترده ای را شامل می شود. از جمله مهم ترین این اقدامات از این قرار است:

 • ارائه مشاوره های پزشکی در زمینه اقدامات لازم به منظور کاهش احتمال بروز بیماری ها و اختلالات زنانه
 • بررسی و معاینات دقیق مراجعین به منظور ریشه یابی بروز اختلالات مختلف و تشخیص گذاری بر خللی که در روند طبیعی فعالیت های جسمی زنانه رخ داده است. مثلا علت یابی
 • این مساله که چرا یک زن عادت ماهیانه اش نامنظم شده است و تشخیص علت اصلی.
 • تشخیص بهترین روش درمان و تجویز راهکار ها یا ارائه نسخه های دارویی به منظور بهبود وضعیت زنان

تمامی اقداماتی که انجام می شود مبتنی بر دانشی تخصصی و تجربه های درمانی است که می تواند تا حد زیادی در روند تشخیص و درمان موفقیت حاصل کند.

بهترین متخصص زنان و زایمان اصفهان | مشاوره قبل و بعد از ازدواج

مشاوره قبل و بعد از ازدواج

با ازدواج یکی از اتفاقات مهم برای زوجین داشتن روابط جنسی سالم ، لذت بخش و بدون درد و البته فرزندآوری می باشد که در این مسیر عوامل مختلفی می توانند سلامت روابط زوجین و فرزندان آنها را تحت تاثیر قرار دهد. مشاوره های قبل و بعد از ازدواج می تواند به افزایش کیفیت روابط زوجین و پیشگیری از مشکلات و بیماری های مرتبط کمک نماید.

مشاوره قبل و بعد از ازدواج به چند منظور انجام می گیرد :

۱- بررسی اندام تناسلی زنانه جهت نداشتن مشکلات هنگام روابط زناشویی بصورتی که بانو بتواند به نحو سالم و بدون درد رابطه جنسی داشته باشد.

۲- مشاوره در خصوص انواع بیماری های جنسی و عفونی که از طریق رابطه جنسی منتقل می گردند همراه با مراقبت های لازم جهت پیشگیری

۳- مشاوره در خصوص بیماری های ژنتیکی و سایر اختلالات که میتواند منجر به بارداری های پر خطر و تولد فرزندن ناسالم و معلول و عقب مانده گردد.

۴- مشاوره در خصوص انواع راه های پیشگیری از بارداری همراه با مزایا و مسائل هر روش

۵- مشاوره در خصوص بهداشت بانوان و آقایان قبل و بعد از رابطه های جنسی به منظور پیشگیری از ابتلا به بیماری های جنسی، عفونی، قارچی و …

۶- مشاوره در خصوص مشکلات روحی و روانی و جسمی احتمالی بانوان شامل واژینیسموس

۷- مشاوره در خصوص سوالات شما در مورد رابطه جنسی ، بهداشت تناسلی، بارداری ، پیشگیری از بارداری ، نحوه برقراری روابط جنسی سالم، انواع بیماری های زنان ، زمان های لازم برای چک آپ سلامتی رحم ، تخمدان ، پستان و …

۸- آموزش نحوه صحیح معاینه پستان ها جهت تشخیص زودهنگام توده های احتمالی و پیشگیری از سرطان پستان

مشاوره جلوگیری از بارداری و گذاشتن و برداشتن آی یو دی

یکی از کارهایی که می‌توانید برای آن از کمک دکترهای زنان استفاده کنید،مشاوره‌های جلوگیری از بارداری است. روش‌های گوناگونی برای جلوگیری وجود دارد و دکترها توصیه می‌کنند که زوج‌ها ترکیبی از آنها را به کار بگیرند.

آی یو دی (IUD) یکی از روش‌های خوب جلوگیری از بارداری است که استفاده از آن به کمک دکتر زنان نیاز دارد. گذاشتن و برداشتن آی یو دی به کمک و تجربه یک دکتر زنان خوب نیاز دارد و می‌تواند جایگزین مناسبی برای روش‌های دیگر جلوگیری از بارداری از قبیل کاندوم باشد.

متخصص زنان و زایمان اصفهان | .معاینه کولپوسکوپی

کولپوسکوپی

کولپوسکوپی (Colposcopy) پروسه‌ای است که در آن با استفاده از یک دستگاه تصویربرداری با قابلیت بزرگ‌نمایی به نام کولپوسکوپ (Colposcope) از دهانه رحم تصویربرداری می‌شود. این دستگاه امکان نگاه انداختن به داخل واژن و دهانه رحم را فراهم می‌کند و با توان بزرگ‌نمایی خود، امکان مشاهده‌ی تمام عارضه‌های طبیعی و غیرطبیعی را به دکتر زنان می‌دهد.

بیماری زگیل تناسلی

دکتر زنان و زایمان است که به شما می‌گوید آیا به ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) یا همان زگیل تناسلی مبتلا شده‌اید یا خیر. همچنین تزریق واکسن HPV و جلوگیری از ابتلای احتمالی به سرطان‌های ناشی از HPV هم توسط همین متخصصان انجام می‌شود.

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی (Labiaplasty) یک عمل جراحی زیبایی زنانه است که برای شکل دادن و زیباسازی لابیای کوچک (Labia Minora) یا همان لبه‌های داخلی فرج انجام می‌شود. تعدادی از دکترهای زنان و زایمان توانایی انجام این نوع از جراحی را دارند و از آنجایی که این عمل به دستگاه تناسلی زنان مربوط می‌شود، زیرگروه تخصص زنان قرار می‌گیرد.

 متخصص زنان و زایمان اصفهان |درمان نازائی و IUI

درمان ناباروری – نازائی و IUI

اگر بعد از دوازده ماه تلاش برای بارداری، روابط جنسی منظم و بدون استفاده از روش های پیشگیری، بارداری اتفاق نیفتاد می توان برای تشخیص علل و درمان آن ها به دکتر متخصص زنان و زایمان و نازایی مراجعه کرد. حتی اگر خانمی حامله شود و سقط‌های ناخواسته را تجربه کند، باز هم شاهد کیس ناباروری هستیم. تقریبا ۱۵ درصد از زوج‌ها با چنین موضوعی مواجه می‌شوند. دکترهای زنان و زایمان در انجام عمل برداشت تخمک (Egg Retrieval) برای عمل آی وی اف (IVF) به کمک شما می‌آیند و می‌توانند در زمینه فریز کردن تخمک‌ها هم یاری کنند. پروسه‌های هیستروسکوپی (Hysteroscopy) و هیستروسونوگرافی (Hysterosonography) هم بخشی از کار دکتر زنان برای درمان نازایی است.

تلقیح داخل رحمی (IUI) یک روش کمک باروری است که شامل قرار دادن اسپرم در داخل رحم زن برای تسهیل لقاح است. هدف IUI افزایش تعداد اسپرم هایی که به لوله های فالوپ می رسند که متعاقباً احتمال لقاح را افزایش می دهد. این گزینه کمتر تهاجمی و کم هزینه تر در مقایسه با روش های کمک باروری است. شایع ترین دلایل استفاده از IUI تعداد کم اسپرم یا کاهش تحرک اسپرم است.

 متخصص زنان و زایمان اصفهان |اعمال جراحی میومکتومی
اعمال جراحی میومکتومی

میومکتومی چیست؟ میومکتومی به عمل برداشتن فیبروم‌ها از رحم گفته می‌شود. این عمل می‌تواند احتمال بارداری را در زنان افزایش دهد. برخلاف روش هیسترکتومی، در روش میومکتومی رحم برداشته نمی‌شود و زن می‌تواند باردار شود. علائم فیبروم زمانی که فیبروم منجر به درد، فشار، خونریزی‌های غیر طبیعی یا تداخل در بارداری شود لازم است که برداشته ‌شود.

روش‌های متفاوتی برای درمان و کنترل فیبروئید‌ها وجود دارد که می‌تواند شامل درمان‌های‌ پزشکی مانند تجویز آگونیست‌های GnRH، هیسترکتومی، آمبولیزاسیون (بستن شریان) رحمی یا سونوگرافی با شدت بالا باشد. با این حال روش جراحی بهترین انتخاب برای زنانی است که می‌خواهند رحم خود را حفظ کنند. روش انجام میومکتومی میومکتومی بسته به اندازه، مکان و تعداد فیبروئید‌ها به چند روش مختلف انجام می‌شود .

بهترین متخصص زنان و زایمان اصفهان | ناباروری و سندرم تخمدان پلی کیستیکاعمال جراحی کیست تخمدان

تخمدان‌ها دو عضو کوچک در دو طرف رحم هستند که هورمون‌های استروژن که موجب قاعدگی می‌شود را تولید می‌کنند. هر ماه، تخمدان‌ها تخمک آزاد می‌کنند. این تخمک‌ها که به صورت بالقوه قابلیت بارور شدن را دارند، راه خود را از لوله فالوپ به سمت رحم باز می‌کنند. این چرخۀ آزاد شدن تخمک را تخمک‌گذاری می‌نامند.

اعمال جراحی کیست تخمدان با لاپاروسکوپی

در صورتی که کیست با روش‌های غیر جراحی از بین نرود، رشد کند و یا منجر به درد شدید شود، جراحی گزینه‌ای برای برداشتن کیست تخمدان است.

سیستکتومی تخمدان به روش لاپاروسکوپی نوعی جراحی با حداقل تهاجم است که در آن برش‌های کوچکی بین ۵/۰ تا ۱ سانتیمتر در دیواره شکم ایجاد می‌گردد که از طریق آن لاپاروسکوپ وارد بدن می‌شود. لاپاروسکوپ به جراح اجازه می‌دهد که داخل شکم و لگن را ببیند. حفره شکمی نیز با استفاده یک گاز قابل جذب (معمولاً دی‌اکسیدکربن) پُر می‌شود تا بدین وسیله قابل دیدن باشد. ابتدا از لاپاروسکوپ برای تعیین محل کیست استفاده شده سپس پزشک یک یا دو برش دیگر ایجاد می‌کند تا بتواند از طریق آن‌ها کیست را خارج کند. در این جراحی تمام سعی جراح بر این است که در حین برداشتن کیست تخمدان، بخش اعظم تخمدان دست نخورده باقی بماند چرا که وجود آن برای باروری ضروری است. بیمار حین انجام جراحی، در بیهوشی کامل خواهد بود و معمولاً در همان روز قادر است به منزل برگردد.

مزایای لاپاروسکوپی نسبت به جراحی سیستکتومی سنتی تخمدان این است که بیمار مدت زمان کمتری پس از عمل جراحی در بیمارستان می‌ماند؛ زمان ریکاوری کوتاه‌تر بوده و بیمار درد کمتری دارد. همچنین از آنجا که ابزارهای جراحی کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرند، بیشتر بافت تخمدان در امان است، و زخم کمتری ایجاد می‌شود. و چسبندگی پس از عمل کمتر است. به طور خاص در مواقعی که باروری بعدی مدنظر باشد، به دلیل کاهش آسیب به تخمدان و چسبندگی کمتر پس از عمل، لاپاروسکوپی توصیه می‌شود.

 متخصص زنان و زایمان اصفهان |لاپاراسکوپی

لاپاراسکوپی

عوامل مختلفی منجر به استفاده از عمل لاپاراسکوپی در بانوان می شود که یک متخصص زنان و زایمان اصفهان می تواند با استفاده از آن به درمان بیمار بپردازد. از جمله این دلایل می توان به موارد مهم زیر اشاره کرد:

 1. وجود توده های غیر طبیعی مثل کیست تخمدان در ارگان های تناسلی داخلی
 2. توده های سرطانی تخمدان و رحم
 3. خارج کردن غدد لنفاوی و یا سایر بافت ها
 4. درد های غیرطبیعی و مزمن در ناحیه لگنی
 5. تشیخص و یا درمان بارداری خارج از رحم
 6. درمان آندومتریوز
 7. تشخیص مشکلات باروری

لاپاراسکوپ وسیله ای طویل و کم قطر می باشد که در قسمت سر آن دوربینی برای تسهیل بررسی و دسترسی راحت به ارگان های داخلی، تعبیه شده است. پزشک با استفاده از این ابزار اطلاعات مفیدی از فضای ارگان های تناسلی داخلی کسب می کند و می تواند از تصاویر به دست آمده، به تشخیص و ریشه یابی دقیق و صحیح دست پیدا کند.

متخصص زنان و زایمان اصفهان |هیسترکتومی شکمی

هیسترکتومی

یکی از روش های تشخیص بیماری درون رحم که برای مواردی مانند خونریزی غیر طبیعی واژن مورد استفاده قرار می گیرد روش هیستروسکوپی می باشد. در این روش یک لوله نازک که در انتهای آن دوربین کوچکی قرار گرفته شده است جهت بررسی کردن بیماری های دهانه رحم و داخل رحم به درون واژن وارد می کنند.

برای اینکه پزشک از این روش تشخیص بیماری استفاده کند باید بیمار را بیهوش نماید. شما اگر می خواهید از این روش تشخیص بیماری استفاده کنید باید بدانید که نیاز به بستری نخواهید داشت. این روش تشخیص بیماری یکی از روش های بسیار ساده می باشد که تنها هدف استفاده از آن تشخیص بیماری است.

از هیسترکتومی به جهت تشخیص بیماریو بسیاری از مشکلات مربوط به رحم و ناباروری و همچنین درمان بسیاری از ناهنجارهای رحم استفاده می شود.

متخصص زنان و زایمان اصفهان |برداشتن رحم - لاپاراسکوپی هیسترکتومی

مراقبتهای بارداری

یکی از دلایل شایع مراجعه به متخصص زنان و زایمان بیماری های زنان، پیشگیری از ابتلا به آن و یا انجام اقدامات مورد نیاز برای درمان آن ها به خصوص در هنگام بارداری است می باشد.

همانطور که می دانید دوران بارداری یکی از مهم ترین و حساس ترین دوران زندگی یک زن محسوب می شود. علت حساسیت این دوران از نظر اهمیت نگهداری و حفظ سلامت جنین و مادر به طور همزمان می باشد.

سن مخصوصی برای مراجعه به متخصص زنان و زایمان وجود ندارد. لازم است دختران جوان را نیز از سنین پایین نسبت به عملکرد ناحیه ی تناسلی، رفتارهای پرخطر جنسی، بیماری های احتمالی مانند (قارچ، عفونت، عادت ماهانه و…) مطلع ساخت. این وظیفه به عهده ی متخصص زنان و زایمان می باشد تا دختران را از سنین پایین نسبت به مباحث مذکور آگاه سازد.

بهترین متخصص زنان و زایمان اصفهان | جراحی سزارین

زایمان سزارین

همانطور که در مقاله ی زایمان سزارین در اصفهان بیان شده است، دوران بارداری باید به گونه ای باشد تا مادر آمادگی لازم برای زایمان طبیعی را داشته باشد، در غیر این صورت ممکن است زایمان سزارین جایگزین زایمان طبیعی شود.

زایمان طبیعی

دوران بارداری سالم و بدون عارضه می تواند مادر را برای داشتن زایمانی راحت و موفق آماده سازد. بسیاری از زنان تمایل دارند فرزند خود را از طریق زایمان طبیعی در آب و یا زایمان فیزیولوژیک به دنیا بیاورند.

 متخصص زنان و زایمان اصفهان | آیا زایمان طبیعی بعد از سزارین ممکن است؟

متخصص زنان اصفهان به شما کمک می نماید تا با کسب اطلاعات لازم و انجام اقدامات مورد نیاز، دوران بارداری سالم و بدون خطری داشته باشید تا بتوانید سلامت جنین خود را تضمین کنید و زایمان موفقیت آمیزی داشته باشید.

به طور مثال ورزش در دوران بارداری و همچنین برنامه ریزی مناسب برای تغذیه در دوران بارداری، می تواند مادر را برای داشتن زایمان طبیعی راحت و بدون عارضه آماده سازد. تمامی موارد عنوان شده، طبق تجویز متخصص زنان و زایمان و بعد از انجام معاینات لازم صورت می پذیرد.

بیماری های زنان که توسط متخصص زنان و زایمان درمان می‌شوند، کدامند؟

در ادامه به آن دسته از اختلالت و بیماری های زنان اشاره می‌کنیم که درمان آن‌ها به عهده پزشک متخصص زنان و زایمان است:

لیزر جهت درمان علایم یائسگی

یائسگی یک فرآیند بیولوژیکی طبیعی است و در اغلب بانوان یائسگی در محدوده سنی ۴۵ تا ۵۰ اتفاق می‌افتد. علائم جسمی آن مانند گرگرفتگی، تعریق شبانه، تغییر خلق و خو، افزایش وزن و آهسته شدن متابولیسم، خنکی، خشکی واژن، نازک شدن مو و خشکی پوست می ‌توانند انرژی شما را کاهش داده و بر سلامت روانی شما تاثیر بگذارند.

بانوان عزیز، برای اجتناب از این مشکلات، بهتر است به صورت دوره‌ای به پزشک زنان مراجعه کنید و آزمایش‌ها و تست های استاندارد لازم را انجام دهید تا از سلامت خود مطمئن شوید.

بهترین متخصص زنان و زایمان اصفهان | سندرم پیش از قاعدگی

سندرم پیش از قاعدگی (PMS)

بسیار از زنان برخی علائم نا خوشایند یا ناراحت کننده را طی چرخه قاعدگی خود احساس می کنند. در بعضی از زنان این نشانه ها قابل توجه ولی کوتاه مدت بوده و ناتوان کننده نیستند. اما بعضی دیگر ممکن است یک یا دو نشانه از دامنه وسیع نشانه ها را که موقتاً عملکرد طبیع …

افسردگی پس از زایمان

تولد یک کودک می تواند باعث به هم ریختگی قوی احساسات مادر شود. هیجان، لذت، حتی ترس. اما می تواند باعث چیزی که انتظارش را ندارید هم بشود .

مسمومیت حاملگی

مسمومیت حاملگی یک مشکل شایع در حاملگی است که یک زن را در هر ۷ حاملگی مبتلا می کند. این وضعیت با فشار خون بالا و پروتئین اضافی در ادرار بعد از هفته ۲۰ حاملگی. به آن مسمومیت یا فشار خون ناشی از بارداری گفته می شود.

 متخصص زنان و زایمان اصفهان |عوامل سقط مکرر جنینسقط

تعریف پزشکی سقط به از دست رفتن ناگهانی حاملگی پیش از هفته ۲۴ حاملگی( زمانی که جنین شانس زنده ماندن در بیرون از رحم را پیدا می کند ) گفته می شود.

اختلالات دوران قاعدگی

اغلب دختران در دوران بلوغ با مشکلات مربوط به عادت ماهیانه مانند دردهای شدید، خونریزی‌های غیرطبیعی، بی‌نظمی و قطع عادت ماهیانه، دل درد شدید، ترشحات بسیار و … رو به رو هستند. در صورت مشاهده هریک از موارد فوق تنها کافیست به یک دکتر زنان خوب مراجعه کنید و دستورالعمل‌های مراقبتی و درمانی را پس از تشخیص او دریافت کنید.

فراموش نکنید که قاعدگی نامنظم زنگ خطری برای بانوان است! زیرا عدم توجه به نامنظمی‌ها خود می تواند مقدمه بیماری‌هایی مانند افسردگی، اضطراب و استرس، کیست های تخمدانی، اختلالات هورمونی، عفونت، سرطان و … را فراهم کند. تاخیر بیشتر از ۷ تا ۱۰ روز نگران کننده است و باید به پزشک مراجعه کنید.

اختلالات دوران بارداری

دوران بارداری برای مادر بسیار حساس است و باید مراقبت‌‌های خاصی از نظر روانی، جسمی و تغذیه ای داشته باشد. در برخی موارد، مادر ممکن است در طول دوران بارداری به بیماری‌هایی مانند دیابت، فشارخون بالا، عفونت باکتریایی کلیه ها، مشکلات گوارشی، آسم و … مبتلا شود.

برخی از این بیماری‌ها فقط روی مادر اثر می‌گذارند و برخی هم بر مادر و هم جنین تاثیر می‌گذارند. بهتر است شما مادران از همان ابتدا به منظور بررسی شرایط خود و جنین، جلسات منظمی با متخصص زنان داشته باشید.

بهترین متخصص زنان و زایمان اصفهان | لیزر جهت رفع بی اختیاری ادراری
بی اختیاری ادرار

بی اختیاری ادرار یکی از رایج‌ترین بیماری های زنان است که به دلایلی مانند ضعف عضلات کف لگن به علت حاملگی های متعدد، زایمان های دشوار و یائسگی، و عفونت های ادراری و واژینال، یبوست به صورت موقت و گذرا و … بروز می‌کند.

پزشک با توجه به شدت آن روش های درمانی متفاوتی مانند درمان دارویی، ورزش و جراحی را به کار می‌گیرد. برای اجتناب از این مشکلات، بهتر است به صورت دوره‌ای به پزشک زنان مراجعه کنید و آزمایش‌ها و تست های استاندارد لازم را انجام دهید تا از سلامت خود مطمئن شوید.

لیزر جهت رفع بی اختیاری ادراری

خونریزی غیرطبیعی

خونریزی رحمی بدون دلیل و سابقه که در هر رده سنی ممکن است برای خانم‌‌ها اتفاق بیفتد. این عارضه در این شرایط غیرطبیعی نامیده می ‌شود:

 1. خونریزی شدیدتر از حد عادی در فاصله بین پریودها
 2. لکه‌بینی در هر زمان از دوران قاعدگی
 3. خونریزی پس از یائسگی

توجه داشته باشید که سیکل قاعدگی بیشتر از ۳۵ روز و کمتر از ۲۱ روز غیرطبیعی است و توقف قاعدگی برای مدت ۳ ماه یا بیشتر هم غیرطبیعی است. علل بسیاری برای خونریزی رحمی وجود دارد و برای تشخیص کافی است به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید.

بهترین متخصص زنان و زایمان اصفهان | مراقبت های پلاسما تراپی واژن 

ترشحات زیاد واژن

در حالت کلی، ترشحات واژن امری طبیعی است که در زمان‌های مختلف کم و زیاد می‌شود؛ ولی اگر این ترشحات زیاد شوند، باید آن را جدی بگیرید. دلایل بسیاری برای ترشحات زیاد واژن وجود دارد که از جمله آن می‌توان به تخمک گذاری، برانگیختگی، استرس و یا عدم تعادل هورمونی، واکنش آلرژیک، آنتی بیوتیک، عدم استفاده از کاندوم یا تامپون، به عنوان علائم اولیه بارداری، شیردهی، انواع عفونت‌ها و … اشاره کرد .

توده در پستان

پیدا کردن یک توده در سینه‌تان ممکن است شما را به وحشت و نگرانی بیندازد؛ اما خبر خوب این است که بیشتر توده‌های پستانی (توده و برآمدگی های قابل لمس) سرطانی نبوده و نه تنها مشکل جدی ایجاد نمی‌کنند، بلکه به راحتی درمان می‌شوند.

با این حال، حتماً به یک متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید. دکتر زنان ارزیابی‌های لازم که شامل معاینه فیزیکی، تصویربرداری، بیوپسی و ارزیابی بافت می‌شود را برای بررسی سرطان سینه انجام می‌دهد.

 متخصص زنان و زایمان اصفهان |سندرم تخمدان پلی کیستیک
تنبلی تخمدان یا سندروم تخمدان پلی کیستیک

سندروم تخمدان پلی کیستیک به دلیل اخلال در سیستم درون ریز، سطح هورمون‌های جنسی و متابولیسم بدن اتفاق می‌افتد. در این حالت، تخمک درون تخمدان، بالغ نمی‌شود و تخمک‌گذاری اتفاق نمی‌افتد و باعث ایجاد کیست می‌شود. بی نظمی دوران قاعدگی، جوش چرکی (آکنه)، پوست چرب، رشد موهای زائد صورت و بدن، ریزش موهای سر و تغییرات خلق و خو از مشکلات ناشی از تنبلی تخمدان هستند.

عفونت لگن

لگن ارگان‌هایی مانند لوله‌های فالوپ، تخمدان‌ها، دهانه رحم و رحم را شامل می‌شود. عفونت لگنی، قسمت بالایی دستگاه تناسلی را درگیر می‌کند و اغلب با عفونت لوله‌های رحمی شروع می‌شود.

این عفونت می‌تواند در همین حد باقی بماند و اگر بیشتر شود ممکن است تخمدان‌ها را هم درگیر کند. از علائم این بیماری می‌توان به ترشحات غیرطبیعی واژن، درد زیر دل در قسمت لگن، درد به هنگام دفع ادرار و مدفوع، تب، کسالت عمومی، سردرد، بی اشتهایی، حساسیت احشای لگنی به خصوص پس از خونریزی قاعدگی، تهوع و استفراغ اشاره کرد. برای درمان بیماری های زنان باید سریعا به متخصص زنان مراجعه کرد. اما مراجعه به پزشک نباید صرفا به علت بیماری باشد و باید به طور دوره‌ای انجام شود.

سرطان رحم

رحم اندام گلابی شکل در زنان است که رشد جنین در آن اتفاق می‌افتد. رشد بدخیم هر یک از سلول‌هایی که بافت رحم را تشکیل می‌دهند و افزایش این سلول‌های سرطانی، سرطان رحم نامیده می‌شود.

نشانه‌های این بیماری عبارتند از خونریزی غیر نرمال از واژن، ترشحات واژنی، درد لگنی، درد هنگام ادرار و رابطه جنسی. برای درمان این بیماری کافی است به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید. پزشک زنان به وسیله معاینه لگن، آزمایش پاپ اسمیر، سونوگرافی و نمونه برداری و در برخی موارد سی تی اسکن و ام آر آی بیماری را تشخیص می‌دهد.

 متخصص زنان و زایمان اصفهان | جراحی‌ زیبایی لابیا

اعمال زیبایی زنان

خدمات متخصص زنان و رایمان اصفهان  در این دسته شامل :

متخصص زنان و زایمان  بهترین حامی برای بانوان

همانطور که در متن بالا به آن اشاره کردیم، بانوان بارها و بارها در طول زندگی خود بنا به دلایل متفاوتی به متخصص زنان و زایمان مراجعه می کنند. این مراجعات می توانند به دلایلی مثل: چکاپ های دوره ای، بررسی وضعیت سلامت تخمدان ها و رحم، آمادگی برای اقدام به بارداری، مراقبت از جنین و وضع حمل، درمان ناباروری و … صورت پذیرند.

بنابراین تخصص و تبحر یک پزشک می تواند کمک کننده ی بزرگی به بانوان عزیز باشد تا با اطمینان خاطر به درمان بیماری ها و مشکلات درمانی خود بپردازند. همچنین به خاطر داشته باشید مراجعه به متخصص زنان و زایمان تنها منوط به درمان بیماری ها و یا اقدام به بارداری نیست!!! بلکه انجام چکاپ های پزشکی و کسب اطلاعات لازم از متخصص زنان می تواند شما را در داشتن یک زندگی سالم و دور از عارضه یاری بخشد.

 متخصص زنان و زایمان اصفهان |متخصص زنان و زایمان  بهترین حامی برای بانوان

بهترین زمان برای مراجعه به متخصص زنان

حالا که با ویژگی های یک متخصص زنان و راه های یافتن بهترین آنها را بررسی کردیم خوبست به این سوال نیز پاسخ بدهیم که بهترین زمان برای مراجعه به پزشک خوب چه زمانی است؟

متاسفانه فرهنگ غلطی در بین مردم ایران وجوددارد که تا به مشکل آنچنانی برنخوردم که در ظاهر نیز به آن پی میبریم، به پزشک مراجعه نمی کنیم این در حالی است که یک نوجوان سوالات ذهنی بسیار زیادی دارد که خوبست در ابتدای جوانی به آنها پاسخ گفته شود. از رفتن به متخصص زنان شرم نکنید و همه سوالات خود را بپرسید.

زمان مراجعه به دکتر متخصص زنان و زایمان چه وقت است؟

تفکر اغلب افراد جامعه این می‌باشد که حتما باید یک بیماری رخ بدهد تا ما به پزشک مربوطه مراجعه نمایید. تفکر بدتر در حوزه بانوان این است که فقط یک خانم متاهل به متخصص زنان و زایمان احتیاج خواهد داشت و همین باور غلط در گذشته سبب ازدیاد بیماری و گاها نازایی در دختران مجرد پس از تاهل آنان می‌گشت. خانم‌ها از وقتی که به بلوغ می‌رسند و یا از زمانی که فعالیت جنسی خود آغاز می‌کنند تا سن ۷۰ سالگی، باید سالانه به پزشک زنان مراجعه نمایند و معایناتی نظیر :

ویزیت خانم‌ها برای متخصصان زنان و زایمان امری عادی و کاری می‌باشد، بنابراین بانوان نباید در چکاپ سالیانه‌شان دچار تردید و یا حتی دچار شرم و حجب از ویزیت گردند و این معضل باعث شود تا قید ویزیت شدن را بزنند!

 متخصص زنان و زایمان اصفهان |مراجعه به دکتر متخصص زنان و زایمانقدم اول برای حفظ سلامتی یک خانم، همیشه گوش به زنگ بودن است و وی باید بدن خود را ارزیابی نماید و با مشاهده هر علامت غیر طبیعی (مانند بهم ریختن نظم پریودی٬ بوی بد و یا رنگ غیرطبیعی ترشحات، درد در ناحیه لگنی، درد، خارش و یا سوزش در ناحیه تناسلی، رویت جوش و زگیل تناسلی ٬ درد در سینه و..) به پزشک متخصص زنان و زایمان اصفهان خود مراجعه نماید و بدون نگرانی و خجالت مسائل خود را با او در میان بگذارد تا از بروز بیماری و سرطان ممانعت نماید.

در معاینات پزشکی زنان چه اقداماتی انجام می‌گردد؟

 1. تشکیل پرونده پزشکی : دکتر در دیدار اول از شما پرسش‌هایی کلی در مورد وضعیت عمومی، در رابطه با سوابق بیماری، در مورد نوشیدن الکل، مصرف داروها و… خواهد پرسید.
 2. ثبت علائم حیاتی زنان : سن ، قد، وزن و فشار خون ثبت می‌گردد.
 3. معاینه سینه زنان : دکتر با انگشتان دست، هر دو پستان را از نظر ظاهری و یا برجستگی خاص بررسی می‌نماید. تا در صورت یافتن توده غیر طبیعی، ترشح در نوک سینه و یا مشاهده تغییراتی در بافت پوست سینه، آن را مورد ارزیابی بیشتری قرار خواهد داد.
 4. معاینه لگنی :  پزشک با معاینات لازم وضعیت رحم٬ لوله‌های فالوپ و تخمدان‌های بیمار را مورد بررسی قرار می‌دهد. همچنین ابزاری به نام اسپکولوم را به نرمی‌وارد واژن نموده و دهانه رحم را باز کرده و مورد بررسی و معاینه قرار می‌دهد.
 5. تست بیماری مقاربتی : این تست پاپ اسمیر به صورت آزمایش خون و یا نمونه برداری از واژن و ارسال به آزمایشگاه می‌باشد.
 6. و … .

دلایل نیاز خانم‌ها به یک متخصص زنان و زایمان خوب

بسیاری خانم‌ها چون احساس سلامت می‌کنند تصورشان این است که کاری هم با متخصص زنان نخواهند داشت، اما حقیقیت این است که تغییرات فیزیولوژی بدن انسان به شکلی است که گاهی علائم بیماری تنها در موارد پیشرفته بیماری احساس می‌شود.

برای پیشگیری از بروز بیماری، خانم‌ها باید به صورت مستمر به یک دکتر متخصص زنان خوب مراجعه کنند. شاید سخت‌ترین مرحله کار انتخاب متخصص زنان و زایمان مناسب شما باشد، بعد از آن می‌توانید به صورت مستمر به او مراجعه کنید و از سلامت خود اطمینان حاصل کنید.

متخصص زنان و زایمان اصفهان | کولپوسکوپی

چه زمانی باید به دکتر متخصص زنان و زایمان اصفهان مراجعه کنیم؟

خیلی از خانم‌ها تصور می‌کنند که در صورت رعایت یک سری از موارد مشخص، دیگر نیازی ندارند به متخصص زنان مراجعه کنند. اما این یک باور اشتباه است؛ چرا که ساختار آناتومی بدن زنان، واژن، رحم، تخمدان و موارد وابسته ایجاب می‌کند تا خانم‌ها هر چند وقت یک‌بار به یک دکتر زنان سر بزنند. نمی‌گوییم به صورت ماهانه و می‌دانیم که ممکن است مراجعه‌ی ماهانه به دکتر برای خانم‌ها امکان‌پذیر نباشد. اما باید به صورت منظم به دکتر زنان مراجعه کنند. بر اساس گزارش WebMD هشتاد درصد از کسانی که به دکتر زنان و زایمان مراجعه می‌کنند در سنین بین ۱۵ تا ۴۵ سال قرار دارند.

واقعا نمی‌توان یک نسخه‌ی مشخص را برای تمام خانم‌ها پیچید و گفت که تمام خانم‌ها باید مطابق یک فرمول ثابت توسط دکتر متخصص زنان ویزیت شوند. این موضوع کاملا به سن ربط دارد و شرایط آن با گذر زمان تغییر می‌کند. اما می‌توان به صورت یک قانون کلی گفت که خانم‌ها حداقل باید سالی یک‌بار به متخصص زنان سر بزنند و خودشان را معاینه کنند.

چند مورد از مهم‌ترین زمان‌های مراجعه‌ی خانم‌ها به دکتر متخصص زنان و زایمان اصفهان را با هم مرور کنیم:

۱: برای اینکه تست‌های دوره‌ای را انجام دهید .

برای انجام تست‌های دوره‌ای باید به دکتر زنان سر بزنید. دخترها بعد از بلوغ باید از سنین بین ۱۳ تا ۱۵ سالگی مراجعه به دکتر زنان را آغاز کنند. این مراجعه‌ها باید به صورت مستمر و منظم ادامه پیدا کنند. شما می‌توانید از این مراجعه‌ها برای انجام تست‌های پیشگیری از سرطان مثل تست سرطان دهانه رحم (از جمله تست پاپ اسمیر – Pap Smear) و تست سرطان سینه استفاده کنید. البته با توجه به شرایط سنی و جسمی، معمولا خود متخصص زنان چنین آزمایش هایی را به شما پیشنهاد خواهد داد.

متخصص زنان و زایمان اصفهان | فاکتورها و عوامل مساعد کننده ابتلا به عفونت رحم و درد پا

۲: در صورتی که در ناحیه‌ی زیر شکم احساس درد داشتید .

بسیاری از خانم‌ها در بازه‌های زمانی متفاوت، در ناحیه‌ی زیرشکمی احساس درد می‌کنند. احساس درد در ناحیه‌ی زیر شکم زنان یا همان ناحیه لگن می‌تواند از دردهای جانبی پریود ماهانه باشد. اما این احتمال هم وجود دارد که این دردها به دلیل بروز مشکل در اندام‌های تناسلی مربوط به تولید مثل، کیست‌های تخمدانی، اندومتریوز و حاملگی خارج از رحم ایجاد شده باشند. در چنین مواردی مراجعه به دکتر زنان ضروری است.

۳: در صورتی که پریودهای نامنظم داشتید یا نگران بارداری بودید .

در صورت مشاهده پریودهای نامنظم یا دردهای شدید در هنگام پریود، باید حتما با دکتر زنان صحبت کنید. خونریزی واژینال یا درد غیرعادی و همچنین پریود نامنظم را اصلا دست کم نگیرید و در صورت مشاهده‌، سریعا به دکتر زنان مراجعه کنید.

در صورتی که با مشکلاتی مثل بارداری ناخواسته مواجه شدید یا احساس کردید که پریودتان عقب افتاده است، بهتر است با یک دکتر زنان خوب مشورت کنید. پزشک متخصص زنان می‌تواند در پیشگیری از بارداری یا کنترل بارداری ناخواسته به شما کمک کند. همچنین در صورتی که در سنین بین ۴۰ تا ۵۰ سال هستید، دکتر زنان می‌تواند به شما کمک کنید که متوجه شوید آیا در حال ورود به دوران یائسگی هستید یا خیر.

۴: در صورتی که در حین سکس درد شدید داشتید .

داشتن مقاربت جنسی دردناک (بیماری دیسپارونیا – Dyspareunia) برای خانم‌ها طبیعی نیست. در صورتی که در زمان رابطه جنسی یا بعد از آن درد شدید داشتید، باید حتما توسط دکتر زنان ویزیت شوید. این مورد احتمالا نشان‌دهنده‌ی مواردی از قبیل عفونت واژینال، واژینیسموس، اندومتریوز، حاملگی خارج از رحم، بیماری یا مشکلات جسمی و جنسی دیگر است.

متخصص زنان و زایمان اصفهان | آقایان در دوران پریود چه وظایفی دارند ؟

۵: در صورتی که در حین ادرار کردن درد داشتید  .

یکی از دلایل اصلی درد و سوزش هنگام ادرار (بیماری دیسوریا – Dysuria) در خانم‌ها ورم مهبل (Vaginitis) است؛ بیماری‌ای که ممکن است با ترشح، خارش و درد همراه باشد. اما دلایل دیگری هم برای این موضوع وجود دارد. مثلا ممکن است فرد دچار عفونت مجاری ادراری (UTIs) شده باشد یا اینکه به بیماری‌های مقاربتی از قبیل کلامیدیا یا سوزاک (Gonorrhea) مبتلا باشد. در کنار این موارد، سنگ کلیه یا حساسیت به مواد پاک‌کننده‌ی بهداشتی هم می‌تواند منجر به سوزش ادرار در خانم‌ها شود. مشورت با دکتر زنان در این زمینه اصلا ضرر ندارد.

۶: در صورتی که می‌خواهید باردار شوید .

دکترهای زنان و زایمان برای این تعلیم دیده‌اند تا از شما و جنین درون رحم‌تان مراقبت کنند. دکترهای زایمان با انجام مرتب تست‌های اولتراسوند (Ultrasound)، اندازه‌گیری‌های و آزمایش‌های خاص از سلامت شما و جنین‌تان مطمئن می‌شوند.

این دکترها درباره‌ی بیماری‌های احتمالی شما که می‌توانند سلامت جنین را تحت تاثیر قرار دهند (فشار خون بالا، دیابت، عفونت و اختلالات ژنتیکی) به شما هشدار می‌دهند. همچنین دکترهای زنان و زایمان می‌توانند در همکاری با پرستارها، ماماها و دستیاران پزشکی در هنگام زایمان به شما کمک کنند.

متخصص زنان و زایمان اصفهان | اثر اختلال عملکرد هیپوفیز بر ناباروری زنان

۷: در صورتی که در حاملگی موفق نبوده‌اید .

چنانچه به هر دلیلی در تجربه‌های قبلی‌تان برای حاملگی شکست خورده‌اید یا سقط جنین داشته‌اید، مشاوره با دکتر زنان ضروری است. همچنین در صورتی که قصد حاملگی هم دارید و با وجود داشتن رابطه‌ی جنسی محافظت نشده حامله نمی‌شوید، باید با دکتر زایمان و نازایی مشورت کنید.

۸: در صورتی که ترشح دارید و دلیل آن را نمی‌دانید .

بسیاری از خانم‌ها در مواقع ناخواسته و دور از انتظار با ترشحات واژنی مواجه می‌شوند. دکترهای زنان می‌توانند در پیشگیری و درمان ترشحات ناخواسته و گاهی اوقات بدبو به شما کمک کنند.

۹: در صورتی که عدم تقارن در سینه‌هایتان مشاهده کردید .

در صورتی که ناهمگونی، عدم تقاران یا چیزی شبیه به غده در سینه‌هایتان احساس کردید، سریعا به دکتر زنان مراجعه کنید. دکترهای زنان با انجام تست‌های بررسی پستان از جمله استفاده از ماموگرافی (Mammography) می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

۱۰: در صورتی که احساس کم‌خونی یا رنگ‌پریدگی داشتید .

اگر احساس کم‌خونی کردید یا احساس رنگ‌پریدگی داشتید، می‌توانید از کمک متخصصان زنان استفاده کنید. البته در چنین مواردی شاید لزوما به یک دکتر زنان نیاز نداشته باشید؛ اما دکتر زنان شما را برای انجام تست‌هایی مثل آزمایش خون و موارد مشابه راهنمایی خواهد کرد.

 متخصص زنان و زایمان اصفهان |مشاوره با متخصص زنان و زایمان

مشاوره با متخصص زنان و زایمان

متخصص زایمان اصفهان با انجام غربالگری بیماری های مختلف، مراجعین خود را در زمینه کمک به بارداری یا جلوگیری از بارداری راهنمایی کرده و مشکلات ناحیه تناسلی و دستگاه تولید مثل را درمان می کند. از آنجایی که مراجعه به متخصص زنان  به معنی معاینه خصوصی ترین بخش بدن است، بنابراین توصیه می شود، به پزشکی مراجعه کنید که کاملاً با او احساس راحتی می کنید و در حین معاینه آرامش دارید.

آنچه متخصص زایمان شما انجام می‌دهد:

 • سلامتی شما و نوزاد در حال رشد شما را ازجمله انجام اولتراسوند، ارزیابی‌ها و آزمایشات معمول، کنترل می‌کند.
 • وضعیت سلامت را که می‌تواند باعث بروز مشکلاتی از قبیل فشارخون بالا، دیابت، عفونت‌ها و اختلالات ژنتیکی در دوران بارداری شما شود و یا سلامت نوزاد شما را تحت تأثیر قرار دهد، بررسی می‌کند.
 • توصیه‌هایی را در مورد رژیم غذایی، ورزش، داروها و سالم بودن ارائه می‌دهد.
 • به شما کمک می‌کند تا با خستگی صبحگاهی، درد پشت و پا، سوزش سر دل و دیگر مشکلات رایج در دوران بارداری مقابله کنید.
 • به سؤالات شما در مورد بارداری و نوزاد در حال رشدتان پاسخ می‌دهد.
 • توضیح می‌دهد که در طول زایمان چه اتفاقی می‌افتد
 • در برخی اوقات، نوزادانتان را به دنیا می‌آورد
 • در زمان بهبود حالتان، شما را تحت نظر داشته باشد

 متخصص زنان و زایمان اصفهان |چگونه متخصص زنان و زایمان شما با تیم بارداری شما کار می‌کند؟

چگونه متخصص زنان و زایمان شما با تیم بارداری شما کار می‌کند؟

متخصص زایمان شما، نقش مهمی در قبل و بعد و در طول بارداری ایفا می‌کند. متخصصان زایمان برای مراقبت از شما با پرستاران، ماماها، دستیاران پزشک و سایر متخصصان بهداشت و سلامت کار می‌کنند. شما ممکن است این اعضای تیم را در طی بازدیدهای روزانه خود مشاهده کنید.

متخصص زنان و زایمان شما ممکن است توصیه کنند که شما و همسرتان که قرار است پدر شود، در مراکز بارداری و کلاس‌های زایمان که پرستاران و مربیان آن آموزش می‌دهند، شرکت کنند.

هنگامی‌که آن روز بزرگ فرا می‌رسد، پرستاران و مربیان شما را در طول وضع حمل کمک می‌کنند، اما متخصص زنان و زایمان اصفهان شما روند کار شما را کنترل می‌کند و هنگامی‌که زمان آن می‌رسد، نوزاد را به دنیا می‌آورد.

در مراجعه به دکتر زنان باید انتظار چه کارهایی را داشته باشید؟

هنگامی که به مطب دکتر زنان مراجعه می‌کنید، باید انتظار داشته باشید که دکتر مواردی را به صورت رایج بررسی کند.

 1. دکتر باید دستگاه تناسلی و تولید مثل شما را هم از لحاظ خارجی و هم به صورت داخلی معاینه کند.
 2. بررسی سینه‌ها از نظر وجود هرگونه کیست و غده کار دیگری که معمولا توسط دکتر متخصص زنان انجام می‌شود. بررسی فیزیکی سینه‌ها می‌تواند به صورت لمس با دست یا به صورت تصویربرداری ماموگرافی انجام شود. این بررسی برای جلوگیری از ابتلا به سرطان سینه بسیار تاثیرگذار است.
 3. دکتر زنان به بررسی فرج می‌پردازد که همان ناحیه خارجی اندام تناسلی است.
 4. انجام آزمون لگنی که در این آزمون، دکتر دستکش می‌پوشد و یک یا دو انگشت یکی از دست‌ها را پس از آغشته کردن به لوبریکانت (Lubricant) درون واژن می‌برد. سپس دست دیگر را روی معده (قسمت بالایی ناف) فشار می‌دهد تا اندازه، شکل و موقعیت رحم و تخمدان‌ها را بررسی کند. در این آزمایش همچنین واژن، دهانه‌ی رحم، لوله‌های فالوپ و رکتوم هم ارزیابی می‌شوند.
 5. پزشک زنان برای نگاه انداختن به درون واژن از وسیله‌ای به نام اسپکولوم (Speculum) استفاده می‌کند. این وسیله کاری می‌کند تا واژن به صورت موقت بازتر شود تا دکتر بتواند داخل واژن را ببیند و دهانه رحم (رابط بین واژن و رحم) را بررسی کند.
 6. تست پاپ اسمیر هم بنا به ضرورت در همین مرحله انجام می‌شود. اگر دکتر مورد خاصی را تشخیص دهد، برای نمونه‌برداری از تست پاپ اسمیر استفاده می‌کند. در این تست، نمونه‌ای از دهانه‌ی رحم برداشته می‌شود تا از لحاظ عفونت‌های مختلف مورد ارزیابی قرار گیرد.

چنانچه دکتر زنان شما پس از انجام مراحل معاینه مورد مشکوکی را تشخیص دهد، درمان خاصی را برای شما در پیش می‌گیرد یا اینکه شما را به یک دکتر متخصص ارجاع می‌دهد. با توجه به مشکل احتمالی‌ که وجود دارد، احتمالا نیاز به این باشد که یک یا چند دارو مصرف کنید، جراحی خاصی را انجام دهید یا اینکه منتظر بمانید و ببینید که چه اتفاقی خواهد افتاد.

اعمال جراحی زناناعمال زیبایی زنانبرداشتن زخم های دهانه ی رحمپلاسما جتپلاسما جت واژنتست سلامت جنین ( NST )درمان نازائی و IUIرژیم دوران بارداری جهت کنترل وزنرژیم قبل بارداری جهت تعیین جنسیتزایمان طبیعی، زایمان بدون دردسزارینسونوگرافی حاملگی و سونوگرافی رحم و تخمدانغربالگری سرطان های زنانکربوکسی تراپیگذاشتن و خارج کردن IUDلیزر جهت افزایش میل و لذت جنسی بانوانلیزر جهت ترک استریا ناشی از کاهش یا افزایش وزن و بارداریلیزر جهت درمان افتادگی مثانه و رحملیزر جهت درمان علایم یائسگیلیزر جهت درمان گشادشدگی در اثر بارداری زایمان و افزایش سنلیزر جهت درمان هموروئیدلیزر جهت رفع بی اختیاری های ادراریلیزر جهت روشن سازی و ر فع تیرگی های واژنلیزر جهت کوچک کردن و برداشتن لابیالیزر های ترمیمیمراقبت های دوران بارداریمشاوره قبل از بارداریمشاوره قبل و بعد از ازدواجمطالب آموزشی متخصص زنان و زایمان اصفهانمعاینه پستاننمونه برداری تشخیصی رحم

IUIآندومتریوزاختلالات قاعدگیاقدام به بارداریاندومتریوزبارداری خارج از رحمبهترین متخصص زنان و زایمانبهترین متخصص زنان و زایمان اصفهانتخمدان پلی کیستیکتست پاپ اسمیرتنبلی تخمدانزایمان طبیعیسرطان تخمدانسرطان دهانه رحمسرطان رحمسرطان زنانسزارینسقط جنینسونوگرافی زنانعفونت ادراریقاعدگی دردناککیست تخمدانلاپاراسکوپیمتخصص زنان و زایمان اصفهانمشاوره قبل از ازدواجمنوراژیمیومکتومیناباروریناباروری زنانناباروری مرداننازاییهیسترسکوپیهیسترکتومیهیستروسکوپییائسگی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به راهنمایی؟ پیام ارسال کنید