قرار گرفتن مادران باردار در معرض تلفن همراه

قرار گرفتن مادران باردار در معرض تلفن همراه | بهترین متخصص زنان و زایمان اصفهان

قرار گرفتن مادران باردار در معرض تلفن همراه

موجب مشکلات رفتاری در کودکان می‌شود دنیز اونای محقق این تحقیق، گفت: “در دنیای فناوری امروز، دستگاه‌های بی‌سیم به‌صورت شبانه‌روزی در کنار ما قرار دارند و امواج رادیویی الکترومغناطیسی ساطع می‌کنند که در بدن ما نفوذ می‌کنند.”مقدار کمی از اشعه الکترومغناطیسی با انرژی کم باعث افزایش کمی گرما می‌شود که به DNA آسیب می‌رساند. امروز به بررسی قرار گرفتن مادران باردار در معرض تلفن همراه خواهیم پرداخت. این مطلب از صفحه اینستاگرام دکتر نرگس علیان بهترین متخصص زنان و زایمان اصفهان باز نشر شده.

وی اظهار کرد:

در تحقیق انجام‌شده توسط دانشمندان در دانشگاه ییل مشخص شد. قرار گرفتن در معرض اشعه بی‌سیم ممکن است با مشکلات رفتاری مانند ADHD (اختلال بیش فعالی) و اختلال در حافظه مرتبط باشد.

وی در ادامه افزود:

دانشمندان دریافتند، کودکان بیشتر از بزرگسالان چنین پرتوهایی را جذب می‌کنند. بنابراین در معرض خطر بیشتری قرار دارند درنتیجه برای محافظت از کودکان حتی در زمان بارداری نیز باید به این مهم توجه داشته باشیم.

قرار گرفتن مادران باردار در معرض تلفن همراه | بهترین متخصص زنان و زایمان اصفهانوی گفت:

“اگرچه این وضعیت به عادتی رایج تبدیل شده است، اما علم نشان می‌دهد که تاثیر آن بر جنین بسیار خطرناک است. خاموش کردن وای فای و بلوتوث در هنگام عدم نیاز به دستگاه در این مورد کمک‌کننده است و باید بجای صحبت کردن با تلفن همراه در نزدیکی مغز، از حالت بلندگو استفاده کنید”.

وی همچنین توصیه کرد که مدت‌زمان استفاده از تلفن همراه را کوتاه کنید تا کمتر در معرض اشعه قرار گیرید. برای دستیابی به این هدف، ارسال پیام‌های متنی بجای تماس می‌تواند به کاهش مدت‌زمان صحبت با تلفن همراه کمک کند. پیام کوتاه شما را در معرض تابش کمتر این امواج قرار می‌دهد.

عوارض و خطرات ناشی از امواج الکترومغناطیسی موبایل روی جنین:

آسیب های مغزی:

استفاده زیاد از تلفن همراه در دوران بارداری که سلول های عصبی جنین در حال شکل گیری هستند، سبب شکل گیری ناقص سلول های عصبی و بروز اختلالات عصبی می شود.

اختلال در رشد جنین:

اشعه های ناشی از امواج الکترومغناطیسی موبایل روی DNA که مسئول رشد و نمو جنین است، اثر مخرب دارد.

سقط جنین:

مادرانی که در دوران بارداری خود از تلفن همراه بیش از حد استفاده می کنند، بیشتر در معرض سقط جنین قرار دارند.


مطالب پیشنهادی مرتبط 

 آلودگی هوا و سقط جنین

تغییرات پوستی در دوران بارداری

استرس مادر و تاثیر منفی بر مغز کودک

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به راهنمایی؟ پیام ارسال کنید