عفونت رحم و ریزش مو بعد از بروز فیبروم رحم

متخصص زنان و زایمان اصفهان | عفونت رحم و ریزش مو بعد از بروز فیبروم رحم

آیا فیبروم باعث ریزش مو می شود؟

اختلالات هورمون تیروئید و انسولین، تغییرات هورمون های زنانه و برخی از بیماری ها باعث ریزش مو در خانم ها می شوند. یکی از سوالاتی که زنان مبتلا به فیبروم رحم می پرسند، این است که ریزش مو از عوارض فیبروم رحم است و آیا عفونت رحم باعث ریزش مو می شود؟


مطالب خواندنی و آموزنده دکتر نرگس علیان متخصص زنان و زایمان اصفهان :


 متخصص زنان و زایمان اصفهان  | عفونت رحم و ریزش مو بعد از بروز فیبروم رحم .

آیا فیبروم باعث ریزش مو می شود؟

عفونت رحم و فیبروم رحمی بطور مستقیم باعث ریزش مو در زنان نمی شود. یعنی ریزش موها را نمی توان از علائم فیبروم رحمی که یکی از شایع ترین عفونت های رحمی در زنان است، به حساب آورد. اما فیبروم رحمی و ریزش مو به طور غیر مستقیم به صورت زیر بهم ربط دارند:

  1. آنمی یا کم خونی
  2. پریود سنگین و طولانی در اثر فیبروم منجر به کم خونی در زنان می شود.

آنمی باعث می شود اکسیژن رسانی به فولیکول های مو که توسط گلبول های قرمز خون انجام می شود، کاهش پیدا کرده و موها دچار ریزش شوند. اختلال در ترشح هورمون های زنانه یکی دیگر از تاثیرات فیبروم و ریزش مو، اختلال در عملکرد تخمدانهاست که به خاطر فیبروم های رحمی بروز می کند.

بنابراین تعادل هورمون های جنسی که تخمدانها آنها را ترشح می کنند، بهم می خورد. اختلال در هورمون های زنانه یکی از عوامل ریزش مو در خانم ها است. افزایش وزن سریع، قاعدگی نامنظم یا تاخیر در پریودی که همگی ناشی از این عارضه هستند نیز می تواند منجر به ریزش مو در زنان شود. با درمان علل زمینه ای ریزش مو و فیبروم های خود، دوباره می توانید موهایتان را به حالت قبل از ریزش برگردانید.

متخصص زنان و زایمان اصفهان | لیزر درمانی جهت عفونت مکرر واژن

آیا فیبروم باعث عفونت رحم می شود؟

فیبرومها، تومورهای غیرسرطانی و خوش خیمی هستند که در اثر تکثیر غیرعادی یک سلول در دیواره عضلانی رحم ایجاد می شوند. فیبروم ها به صورت خوشه ای یا تکی روی دیواره داخلی یا خارجی رحم و یا داخل دیواره عضلانی آن رشد می کنند.

تغییر شکل یا اندازه رحم و گاهی اوقات دهانه رحم یکی از عوارض این عارضه هستند. اما آیا این تغییرات می توانند باعث عفونت رحم شوند. آیا فیبروم می تواند باعث عفونت شود؟ معمولا فیبروم رحم خطرناک نیست، به خصوص اگر ریز باشد. با این حال مشکلات باروری، کم خونی، تورم و درد زیر شکم و مشکلات روده ای از مضرات فیبروم رحم (بخصوص انواع ساب موکوزال و اینترامورال) هستند.

در بعضی موارد هم ممکن است این عارضه منجر به عفونت ادراری در زنان شود. همچنین فیبروم ها می توانند باعث عفونت رحم شوند که نشانه آن تغییر در ترشحات واژن و بوی بد و شدید ترشحات واژینالی است. با تغییر در ترشحات و عفونت فیبروم رحم یا عفونت رحم سریع تر باید به پزشک متخصص زنان و زایمان اصفهان مراجعه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به راهنمایی؟ پیام ارسال کنید