فواید ارگاسم و ارضا شدن برای مردان و زنان

متخصص زنان و زایمان اصفهان | فواید ارگاسم و ارضا شدن برای مردان و زنان .

فواید ارگاسم

از فواید رابطه جنسی برای زن و مرد بسیار گفته شد که در ادامه همان بحث ها می رسیم به این که آیا ارگاسم و ارضا شدن زنان می تواند تاثیراتی در تغییرات جنسی رو به مثبت در جسم آنها داشته باشد ترشح هورمون اکسی توسین و سایر اندورفین ها در ارگاسم باعث حس آرامش در زن می شود. ترشح این هورمون ها طی فعالیت جنسی و ارگاسم می تواند زنان را در برابر بیماری های قلبی و عروقی و سرطان حفاظت کند. سایر مزایا و فواید ارگاسم در زنان عبارت است از:

 1. تجربه خواب راحتتر و عمیق تر
 2.  افزایش اعتماد به نفس
 3.  افزایش خونرسانی به لگن
 4.  تنظیم ترشحات هورمونی بدن
 5.  کاهش خطر ابتلا به پوکی استخوان با افزایش سطح هورمون استروژن
 6.  افزایش توانایی باروری
 7.  افزایش استحکام و جوانی بافت واژن
 8.  بهبود عملکرد قدرت سیستم ایمنی بدن
 9.  مبارزه با عفونت ها و بیماری هایی مثل سرماخوردگی، آنفولانزا و …
 10.  بهبود کارایی مغز و قدرت تمرکز
 11.  صاف و درخشان شدن پوست و تقویت و جوانی آن
 12.  ماساژ غدد لنفاوی و کمک به سم زدایی بدن

همچنین ارگاسم در زنان باعث کاهش و تسکین علائم برخی از بیماریها مثل میگرن و سردرد، بهبود خلق و خوی زنان، احساس نشاط بیشتر و کاهش استرس می شود.

متخصص زنان و زایمان اصفهان | راهکارهای افزایش میل جنسی در بانوان


مطالب خواندنی و آموزنده دکتر نرگس علیان متخصص زنان و زایمان اصفهان :


۱. کمک می کند تا بهتر بخوابید .

زمانی که به ارگاسم می رسید بدنتان مواد شیمیایی از جمله اکسی توسین، نور اپی نفرین، وسپرسین، پرولاکتین و سروتونین آزاد می کند.ثابت شده است که تمام این موارد به طور بالینی کیفیت خواب شما را بهبود می بخشند. دفعه بعد که فوری بعد از رابطه جنسیتان خوابیدید، یک بهانه خوب دارید!

۲. مبارزه با استرس

در طی ارگاسم، مغز هورمون احساس خوب سروتونین (یک جز کلیدی ضد افسردگی) و پرولاکتین را آزاد می کند که اثر آرامش بخشی روی بدن دارند. در حالی که نقطه اوج شما ممکن است در عرض چند ثانیه به پایان برسد، اما فواید سلامتی اش ادامه دارد.یک مطالعه نشان داد که میزان استرس و فشار خون تا دو هفته پس از ارگاسم ادامه خواهد داشت.

۳. خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می دهد:

براساس مطالعه ای که در مجله انگلیسی افراد مسن اینترنشنال منتشر شده است، انزال حداقل چهار بار در هفته در مردان می تواند خطر ابتلا به این سرطان را تا ۳۰% در مردان کم کند. با این حال، آن ها هشدار می دهند که فعالیت جنسی در مردان جوان (بین دهه ۲۰ تا ۳۰ سالگی) می تواند در واقع خطر پیشرفت این بیماری را افزایش دهد.

۴. کاهش خطر حملات قلبی:

در طی ارگاسم، جریان خون با انواع هورمون ها و دهیدرواپیآندروسترون، ( DHEA ) بیشتر می شود، استروئید نشان داده شده است که خطر حمله قلبی در مردان میانسال را کاهش می دهد. یک مطالعه از موسسه تحقیقات جدید انگلستان در ماساچوست نشان داد مردانی که حداقل دو بار در هفته رابطه جنسی داشتند، تقریبا ۵۰% احتمال کمتری برای حمله قلبی داشتند.

مطالعه ای دیگر نشان داد زنانی که هر هفته دو بار به ارگاسم می رسند، ۳۰ درصد کم تر احتمال ابتلا به بیماری های قلبی در مقایسه با زنانی این تعداد ارگاسم را ندارند، دارند.

۵. پوست درخشان و صاف:

کرم های ضد چروک گران قیمت را فراموش کنید چرا که ارگاسم خود در این مورد فایده دارد ؛ متخصصان می گویند که درخشش پوست پس از رابطه جنسی یک چیز واقعی است. وقتی به ارگاسم می رسید، جریان خون به پوست افزایش می یابد و باعث می شود رگ های خونی باز شوند و صورتتان برافروخته شود.

در طول زمان، ارگاسم می تواند به خون کمک کند تا مواد غذایی مهم را به پوست منتقل کرده و پوستتان را بهبود بخشد. آیا می دانستید که بسیاری از مکمل ها ضد پیری حاوی هورمون DEA هستند؟ پس از رسیدن به ارگاسم، میزان DEA در جریان خون شما تا پنج برابر مقدار عادی افزایش می یابد – به شما یک جوان کننده می دهد.

۶. سردردهای مکرر:

مطالعه ای که در سال ۲۰۱۳ از دانشگاه مونستر آلمان انجام شد، دریافت که ارگاسم، باعث تسکین درد بسیار عالی میگرن و سردردهای شاخه ای می شود. به کاهش سردرد در ۶۰ درصد مبتلایان به میگرن و یک سوم بیماران مبتلا به سردرد، کمک میکند.مطالعات متعددی نشان داده اند که ارگاسم می تواند آستانه دردهای شما را افزایش دهد و به تسکین انواعی از بیماری ها، از میگرن گرفته تا درد مفاصل کمک کند.

 متخصص زنان و زایمان اصفهان | فواید ارگاسم و ارضا شدن برای مردان و زنان

مراحل ارگاسم زنان

زنان با تحریک کلیتوریس، واژینال، مقعد، پستان یا نوک پستان ها یا دیگر مناطق حساس بدن به ارگاسم می رسند. ساده ترین راه برای رسیدن به ارگاسم در بیش از ۷۵ درصد خانم ها تحریک کلیتوریس است. ارگاسم در زنان طی ۴ مرحله اتفاق می افتد. این مراحل به ترتیب عبارتند از:

 •  تحریک جنسی

این مرحله به مرطوب شدن واژن کمک می کند. تحریک جنسی با حرکات آهسته و آرام و پیش نوازی همراه است. تحریک جنسی و میل جنسی زنان با سطح هورمون های جنسی آنها ارتباط دارد. در روزهای نزدیک به تخمک گذاری، میل جنسی زنان بیشتر است.

 •  اوج لذت

در این مرحله سینه ها تحریک پذیر و تا ۲۵ % بزرگتر از قبل می شوند. جریان خون در دهانه واژن بیشتر شده و کلیتوریس با چسبیدن به استخوان شرمگاهی به راحتی دیده نمی شود. در این مرحله به خاطر افزایش خون در ورودی واژن، واژن تنگ می شود و دور آلت حلقه می زند. این مرحله می تواند کوتاه یا طولانی باشد. این بستگی به تحریک فیزیکی و حالت روانی زن دارد.

 •  ارضا

این مرحله کوتاهترین و لذتبخش ترین مرحله است. ارضا با انقباض رقص گونه عضلات ناحیه تناسلی همراه است. زنان می توانند در این مرحله چند بار پشت سر هم ارضا شوند.

 • بازگشت

در عرض چند دقیقه بعد از ارضا، بدن به حالت اول بر می گردد. در مرحله بازگشت، ضربان قلب، تنفس، فشار خون، انقباض عضلات و کلیتوریس به حالت قبل از برانگیختگی بر می گردند.

چقدر زمان لازم است تا زن ارضا شود؟

زمان رسیدن به ارگاسم را نمی توان تعیین کرد. اما معمولا چیزی بین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه طول می کشد تا زنان به ارگاسم برسند. طول مدت ارگاسم در زنان حدود ۱۳ تا ۵۰ ثانیه و بیشتر از مدت ارگاسم در مردان (۱۰ تا ۳۰ ثانیه) است. اما فرآیند رسیدن به ارگاسم در زنان پیچیده تر از رسیدن به ارگاسم در مردان بوده و به همین دلیل زنان دیرتر از مردان به ارگاسم می رسند.

متخصص زنان و زایمان اصفهان | آقایان در دوران پریود چه وظایفی دارند ؟فواید برتر ارگاسم در زنان

برای بهبود گردش خون به اندام ها در لگن

انتقال مواد مغذی، رشد بافت های سالم و تنظیم چرخه قاعدگی .زنانی که حداقل یک بار در هفته رابطه دارند، بیشتر از زنانی که مجرد هستند و یا زنانی که رابطه جنسی کمی دارند، چرخه های قاعدگی نرمالی دارند.

افزایش باروری و حس سلامتی

از طریق انرژی بخشیدن به غده هیپوتالاموس، که اشتها، درجه حرارت بدن، احساسات و غده هیپوفیز را تنظیم می کند که به نوبه خود انتشار هورمون های جنسی را که تخمک گذاری و رحم را القا می کند، منظم و تنظیم میکند.

بهبود خلق و خو

ارگاسم ماساژ غدد لنفاوی کلی را فراهم می کند و به فرآیند سم زدایی طبیعی بدن کمک می کند تا هضم و خلق و خو را بهبود بخشد و به پیش گیری از سرطان کمک کند.

جلوگیری از پوکی استخوان و بیماری قلبی

افزایش سطح استروژن را تقویت می کند تا بافت های واژینال را حفظ کند و بدن را در برابر پوکی استخوان و بیماری های قلبی محافظت می کند.

آرامش بخش اعصاب

القای عمیق آرامش بخش باعث افزایش سطح اندورفین و خارج شدن کورتیزول ( یک هورمون التهابی که توسط غدد آدرنالی ترشح می شود ) از بدن می شود.

سطوح DHEA در بدن

هورمون DHEA عملکرد مغز را بهبود می بخشد و سیستم ایمنی را متعادل می کند و به نگهداری و ترمیم بافت کمک می کند و احتمال داشتن پوست سالم را تقویت و بیشتر می کند.شما را جوان تر می کند – مطالعات نشان دادند عشق بازی سه بار در هفته می تواند باعث شود که شما ۱۰ سال جوان تر به نظر برسید.

مبارزه با عفونت

سلول های مسئول مبارزه با عفونت را تا ۲۰% بیشتر می کند – به مبارزه با سرماخوردگی و انفلانزا نیز کمک می کند!

درمان میگرن

میگرن را درمان می کند و به درمان انواع دیگر دردهای شدید دیگر هم کمک می کند و افزایش سطح هورمون اکسی توسین که با اشتیاق، شهود، و مهارت های اجتماعی ارتباط دارد. اگر شما این فواید شگفت انگیز ارگاسم را از دست داده اید، وقت آن رسیده تحقیق کنید که چرا مهم است.

 

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به راهنمایی؟ پیام ارسال کنید