نشانه های هشدار دهنده بعد از زایمان _ علایم خطر

متخصص زایمان اصفهان | نشانه های هشدار دهنده بعد از زایمان _ علایم خطر

علایم خطر بعد از زایمان

به طور کلی، علایم خطر بعد از زایمان که نشان دهنده شرایط خطرناک هستند شامل درد قفسه سینه، مشکل در تنفس، خونریزی سنگین و درد شدید می باشند. اگر فرد هر یک از این نشانه ها و علائم را داشته باشد، باید سریعا به پزشک متخصص زنان مراجعه کند.

تب بالای ۳۸ درجه سانتی گراد: هنگامی بدن در حال مقابله با ویروس ها یا باکتری هایی که موجب عفونت شده اند، است بیمار دچار تب می شود.

 متخصص زنان اصفهان | سزارین
ترشح، درد یا قرمزی در محل برش سزارین، اپیزیوتومی، پارگی پرینئال که برطرف نشده یا تشدید می شوند: زایمان سزارین یک جراحی است که در آن نوزاد از طریق ایجاد برشی در شکم و رحم متولد می شود.

اپیزیوتومی برشی است که در ورودی واژن ایجاد می گردد تا نوزاد راحت تر خارج شود. پارگی پرینئال شکافی است که در پرینئوم (ناحیه ای بین رکتوم و واژن) ظاهر می شود و ممکن است طی زایمان طبیعی ایجاد گردد.

درد یا سوزش حین ادرار، درد پشت یا پهلو یا نیاز فوری به دفع ادرار: فرد ممکن است بعد از زایمان سزارین به عفونت مجاری ادراری مانند عفونت مثانه (سیستیت) یا عفونت کلیه (پیلونفریت) دچار شود.

رگه های قرمز یا توده هایی در سینه که جدید و آزار دهنده هستند: فرد ممکن است به عفونت پستان به نام ماستیت دچار شده باشد.

درد شدید در پایین شکم.: خانم ممکن است به آندومتریوز مبتلا باشد؛ التهاب (قرمزی یا تورم) در پوشش رحم.

متخصص زنان اصفهان | التهاب واژینیت

ترشحات واژینال بد بو: بیمار ممکن است به عفونتی به نام واژینوز باکتریال مبتلا باشد. واژینوز باکتریال زمانی رخ می دهد که تعداد برخی باکتری ها در واژن افزایش می یابد. برخی مواقع بدن پاسخ شدیدی به عفونتی به نام سپسیس می دهد؛ این عفونت می تواند کشنده باشد.

لرز یا احساس شدید سرما، پوست سرد و مرطوب، تنفس تند، ضربان قلب تند، احساس سرگیجه، تب و درد یا ناراحتی شدید از جمله علائم سپسیس هستند که اگر فرد بعد از زایمان هر یک از این نشانه ها یا علائم را داشته باشد باید سریعا به پزشک متخصص زنان مراجعه کند.

نشانه ها و علایم خطر سایر شرایط

خونریزی سنگین تر از قاعدگی طبیعی یا خونریزی که در طول زمان تشدید می شود: این وضعیتی خطرناک اما نادر است که می تواند تا ۱۲ هفته بعد از زایمان اتفاق بیافتد .

بهترین متخصص زنان و زایمان اصفهان |PMS چه زمانی نیاز به بررسی متخصص زنان و زایمان دارد ؟

تغییرات در بینایی، سرگیجه، سردرد شدید، درد در بالای شکم سمت راست در شانه، مشکل در تنفس، افزایش وزن ناگهانی یا تورم در پاها، دست ها یا صورت: بیمار ممکن است به پره اکلامپسی بعد از زایمان دچار شده باشد.

درد قفسه سینه، سرفه کردن یا تنفس بریده بریده: بیمار ممکن است به آمبولی ریه مبتلا باشد. آمبولی لخته خونی است که از جایی که تشکیل شده است به محل دیگری از بدن حرکت می کند. زمانی که لخته به ریه می رسد، آمبولی ریه رخ می دهد که یک وضعیت اورژانسی است و سریعا به متخصص زایمان خود مراجعه کنید .

بهترین متخصص زنان و زایمان اصفهان | افسردگی پس از زایمان چیست ؟

احساس غمگینی یا ناامیدی برای بیش از ده روز بعد از زایمان: مادر ممکن است به افسردگی بعد از زایمان دچار شده باشد . افسردگی بعد از زایمان احساس قوی ناراحتی، اضطراب و خستگی است که برای مدت طولانی بعد از تولد نوزاد ادامه می یابد.

این احساسات مراقبت از خود و نوزاد را برای مادر دشوار می سازد. این افسردگی یک وضعیت پزشکی است که برای بهبودی به درمان نیاز دارد.

 

متخصص زایمان اصفهان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به راهنمایی؟ پیام ارسال کنید