عفونت رحم و درد پا ، علامتی برای عفونت‌های زنان

متخصص زنان و زایمان اصفهان | عفونت رحم و درد پا ، علامتی برای عفونت‌های زنان

عفونت رحم و درد پا ؛ علامتی به ظاهرغیرمنطقی اما متداول درعفونت‌های زنان

عفونت رحم و درد پا | شاید به ظاهر غیرمنطقی باشد که میان عفونت رحم و درد پا ارتباطی در نظر بگیریم، اما بسیاری از زنان مبتلا به عفونت رحم از درد شدید لگن و پا شکایت می‌کنند. در حقیقت عفونت در هر قسمت از بدن با انتقال میکرو ارگانیسم‌ها و باکتری‌ها به بافت‌های مجاور اطراف مفصل زانو منجر به ایجاد دردهای ناتوان کننده زانو و لگن می‌شود.

اگر به عفونت رحم و درد پا دچار هستید و می‌خواهید بدانید که چرا عفونت‌های واژن و رحم باعث درد پا می‌شود اگر می‌خواهید با علل ایجاد عفونت رحم و درد لگن و پا آشنایی پیدا بکنید، اگر می‌خواهید علائم عفونت‌های التهابی رحم را بدانید؟ اگر می‌خواهید با راهکارهای تشخیصی عفونت‌های ‌رحم آشنا بشوید و اگر از دسته افرادی هستید که به دنبال عفونت واژن و رحم دچار درد زانو یا درد پا شده‌اید و دنبال راه درمان می‌گردید و به دنبال بهترین درمان برای آن هستید توصیه می‌کنیم، مطلب ما را مطالعه کنید.


همراه ما باشید با مطالب آموزنده و پیشنهادی دکتر نرگس علیان متخصص زنان و زایمان اصفهان :


 متخصص زنان و زایمان اصفهان | عفونت رحم و درد پا ، علامتی برای عفونت‌های زنان

ارتباط عفونت رحم و درد پا

هر نوع عفونت در بدن قادر است با انتقال میکرو ارگانسیم‌ها و باکتری‌ها به بافت‌های اطراف کمر، لگن و زانو منجر به بروز دردهای ناتوان کننده در این نواحی شود. در واقع از علائم عفونت‌های پیشرفته که لگن و سایر نواحی را نیز درگیر ساخته می‌توان به درد پا اشاره کرد. بنابراین می‌توان گفت ارتباط عفونت رحم و درد پا ارتباطی کاملاً منطقی است و عفونت رحم باعث پا درد می‌شود.

عفونت‌های رحم که با درد پا همراهی دارند:

از آنجا که رحم و تخمدان‌ها نقش اساسی در سلامت زنان ایفا می‌کنند بدیهی است که هرگونه بیماری و اختلال و عفونت در این ارگان می‌تواند عوارض بسیار جدی و جبران ناپذیری را متوجه فرد مبتلا بنماید. عفونت‌های رحم و اندام‌های تناسلی داخلی در پزشکی با اصطلاحی تحت عنوان بیماری‌های التهابی لگن یا به اختصار (PID) نام برده می‌شود.

عفونت‌های رحم و لگن از علل شایع برای درد ران و درد کشاله ران است و حتی بعضی از مبتلایان به این معضل پادرد را تجربه می‌کنند از همین رو می‌توان گفت عفونت رحم باعث پا درد می‌شود.
در (PID)‌هایی که با پا درد درد کمر و کشاله ران همراهی دارند فرد مبتلا به عفونت و التهاب سیستم تناسلی داخلی زنانه (یا اجزای اصلی سیستم تناسلی)شده است و ممکن است علایم مربوط به سیستم تناسلی را تجربه نکند ولی دردپا آزارش بدهد.

چرا و به چه دلیل دچارعفونت رحم و درد پا می‌شویم؟

گفته می‌شود که علت ابتلای زنان به بیماری‌های التهابی لگن (که عموم تحت عنوان عفونت‌های واژن و رحم می‌نامندش) به دنبال انتقال باکتری‌های عفونت زا به دنبال رابطه جنسی از خارج به واژن و انتقال به سرویکس و نهایتاً رحم می‌باشد. طبق آمار تقریبا همه زنان در طول زندگی خود دچار بیماری‌های التهابی لگن می‌شوند، ولی نکته جالب این است که همه زنان از وجود عفونت در رحم و لگن خود اطلاع ندارند.
با توجه به شیوع بسیار بالای عفونت‌های رحم یا بیماری‌های التهابی لگن (PID‌) ضروری است که زنان با علائم این مشکل شایع زنانه آشنا بشوند و بدانند که در صورت مشاهده چه علائمی باید حتماً به پزشک متخصص زنان و زایمان اصفهان مراجعه کنند.

متخصص زنان و زایمان اصفهان | منظور از ترس از رابطه ی جنسی چیست؟

آیا درد پا از علائم همراه عفونت رحم است؟

زنانی که مبتلا به عفونت‌های رحم می‌شوند ممکن است . علائم متفاوتی را نسبت به سایر همنوعان خود تجربه کنند . از آنجا که عفونت‌های رحم یا بیماری‌های التهابی لگن تظاهرات بالینی بسیار زیادی در بین زنان دارد . الزامی است که همه خانم‌ها از این علائم اطلاع پیدا بکنند.
در ادامه مطلب ما چند مورد از شایع‌ترین علائم و نشانه‌های بالینی عفونت رحم و درد پا را برای شما نام می‌بریم:

  1.  زنان مبتلا به عفونت‌های رحم ممکن است دچار دردهای خفیف متوسط یا بسیار شدید و آزاردهنده در شکم و لگن خودشان باشند.
  2.  درد ران، کشاله ران، درد زانو و درد پا .
  3.  زنان مبتلا به عفونت‌های رحم یا بیماری‌های التهابی لگن عموماً ترشحات غیرطبیعی واژینال دارند. این ترشحات رنگ و بوی ترشحات طبیعی واژن را ندارد.
  4.  بعضی از زنان مبتلا به بیماری‌های التهابی لگن ممکن است . خونریزی‌های غیرطبیعی رحمی را تجربه کنند. این خونریزی‌های غیرطبیعی واژینال ممکن است بین سیکل‌های خونریزی ماهانه‌شان رخ بدهد یا به دنبال مقاربت جنسی واژینال اتفاق بیفتد.
  5.  زنان مبتلا به عفونت‌های رحم و بیماری‌های التهابی لگن هنگامی که مقاربت جنسی دارند درد و ناراحتی را احساس می‌کنند.
  6.  بعضی از زنان که دچار (PID) یا عفونت رحم یا بیماری‌های التهابی لگن هستند هنگام دفع ادرار دچار مشکل و حتی درد و سوزش می‌شوند. زنان بایستی در صورت مواجهه با علائم ادراری حتما پزشک خود را آگاه بکنند.
  7.  برخی از زنان به دنبال عفونت‌های رحم و ابتلا به بیماری‌های التهابی لگن دچار تب و لرز می‌شوند.

پس اگر شما خانمی هستید که درد پا دارید، همراه با درد پا یک یا چند مورد از علائم بالا را تجربه می‌کنید. و بایستی با شک به اینکه علت درد پای‌تان عفونت زنان است . حتماً با متخصص زنان و زایمان اصفهان مشورت کنید.

نکته دیگر این است که اگر شما درد پا بخصوص درد بالای ران یا درد کشاله ران دارید . که گاهی به پایین منتشر می‌شود و همراه تب و لرز می‌باشد بهتر است . با شک به عفونت‌های لگنی حتماً به پزشکتان مراجعه کنید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به راهنمایی؟ پیام ارسال کنید