علل رابطه جنسی دردناک – دیس پارونی

متخصص زنان و زایمان اصفهان | دیس پارونی

دیس پارونی یا رابطه جنسی دردناک

دیس پارونی | برخی خانمها در هنگام رابطه جنسی و دخول دچار درد غیر طبیعی می شوند و به علت دردناک بودن سکس قادر به برقراری رابطه زناشویی با همسر خود نیستند.به درد حین نزدیکی ، دیس پارونی گفته می شود.این درد ممکن است در ابتدای ازدواج و ایجاد رابطه وجود داشته باشد و منجر به واژینیسموس شود و یا در طول زندگی و بعد از سالها ایجاد شود. سکس دردناک عللی دارد که با مراجعه به متخصص زنان و زایمان اصفهان ، پس از مشاوره و معاینه تشخیص داده شده و قابل درمان می باشد.

رابطه جنسی نباید دردناک باشد. اگر شما دچار درد در حین رابطه جنسی می شوید، بهتر است که به پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید. علل متعددی وجود دارند که موجب درد در حین رابطه جنسی می شوند که شامل موارد زیر شوند:

رابطه جنسی دردناک را می توان به شیوه های متنوعی درمان کرد که بستگی به علت ایجاد درد در حین رابطه جنسی دارد. هنگامی که با پزشک درباره مشکل تان صحبت می کنند درباره موارد زیر نیز صحبت کنید:

  1. هرگونه ترشحات واژن و علائم مرتبط (آشنایی با رنگهای مختلف ترشحات واژن)
  2. درد در هنگام دخول
  3. لمس دهانه واژن
  4. درد پس از رابطه جنسی
  5. درد در حین دخول عمیق

جزئیات مرتبط بسیار مهم هستند و می توانند به پزشک برای تشخیص مشکل ایجاد کننده درد کمک کنند.

متخصص زنان و زایمان اصفهان | دیس پارونی.مشکلات مرتبط با ارگاسم

تصور غلط رایجی وجود دارد که تمام زنان باید از طریق رابطه جنسی واژینال به ارگاسم برسند. بسیاری از زنان نیاز به تحریک کلیتوریس برای رسیدن به اوج لذت جنسی دارند. اگر در رسیدن به ارگاسم مشکل دارید، می توانید تحریک کلیتوریس را خودتان امتحان کنید تا متوجه شوید چه چیزی برایتان بهتر عمل می کند.

همچنین مهم است که درباره نیازهای جنسی تان با شریک تان گفتگو کنید تا رابطه جنسی بهتری داشته باشید. البته برخی روشهای درمانی مثل تزریق ژل به نقطه جی در بهبود ارگاسم در زنان موثر است.

بهترین درمان مقاربت دردناک

بانوانی که دچارمشکل سکس دردناک هستند در مرحله اول باید به پزشک متخصص زنان مراجعه کرده و مشکل خود را مطرح کنند. بسیاری از این افراد ممکن است سالها با همسر خود رابطه جنسی کامل و رضایت بخشی برقرار نکرده باشند و حتی از شدت ترس و درد موقع نزدیکی ، از باردار شدن هم چشم پوشی کرده و یا حتی از معاینه ساده زنان هم واهمه داشته باشند و برای تست پاپ اسمیر هم تابحال مراجعه نکرده باشند . متخصص زنان در ابتدا با گرفتن شرح حال کامل ، مشکل را ارزیابی و علل ان را شناسایی میکند.

 

مطالب پیشنهادی متخصص زنان و زایمان اصفهان دکتر نرگس علیان :

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به راهنمایی؟ پیام ارسال کنید