کاهش وزن و لاغری در دوران یائسگی


چگونه در دوران یائسگی لاغر شویم؟

فرمول مناسبی برای پیشگیری از چاقی در دوران یائسگی یا لاغری در یائسگی وجود ندارد. اما توجه به نکات زیر می تواند در تنظیم رژیم لاغری دوران یائسگی کمک کننده باشد:

  • فعالیت فیزیکی بیشتر: فعالیت آیروبیک می تواند به کم کردن وزن اضافه و حفظ وزن سالم کمک کند. انجام تمرین های کششی نیز در رفع چاقی یائسگی بسیار موثر خواهد بود. با تقویت ماهیچه ها بدن به طور موثری کالری می سوزاند و این امر کنترل وزن را ساده تر می سازد.
  • اغلب افراد بالغ می توانند فعالیت های متوسط آیروبیک مانند پیاده روی را حداقل به مدت ۱۵۰ دقیقه در طول هفته انجام دهند. انجام فعالیت های سخت تر مانند دویدن آهسته هفته ای ۷۵ دقیقه توصیه می گردد. علاوه بر این، توصیه می شود تمرین های کششی حداقل دو بار در طول هفته انجام شوند. به طور کلی توجه داشته باشید که اگر می خواهید وزن بیشتری را برای رفع چاقی یائسگی از دست دهید باید بیشتر ورزش کنید.

متخصص زایمان اصفهان | کاهش وزن

  • کمتر بخورید: برای این که بتوانید وزن متناسب خود را حفظ کنید باید کالری کمتری را به بدن خود برسانید. برای کاهش مصرف کالری باید مراقب خوردن و نوشیدن خود باشید. استفاده بیشتر از میوه ها، سبزیجات و غلات از گزینه های مناسبی است که می توانید آن را در نظر داشته باشید. حبوبات، مغزیجات، سویا، ماهی و مرغ منابع مناسب پروتئین هستند. می توانید از کره ها و روغن های گیاهی استفاده کنید. بهتر است از مصرف خوراکی های شیرین مانند انواع شیرینی و آبنبات اجتناب کنید. بنابراین تغذیه سالم برای دوران یائسگی از اهمیت فراوانی برخوردار است.
  • مصرف الکل را محدود کنید: استفاده از نوشیدنی های الکلی می تواند ریسک چاقی در یائسگی را در پی داشته باشد.
  • از دیگران کمک بخواهید: در مسیر تلاش برای داشتن تغذیه ای مناسب از دوستان خود نیز کمک بگیرید. به این ترتیب می توانید همراه با دوستانتان تغییرات مناسب تری را در شیوه زندگی اعمال کنید.

به خاطر داشته باشید که از دست دادن وزن در هر مرحله ای از زندگی به تغییرات دائمی در رژیم غذایی و ورزش کردن وابسته است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به راهنمایی؟ پیام ارسال کنید