تاثیر مردان در درمان واژینیسموس

متخصص زنان و زایمان اصفهان | درمان واژینیسموس

نقش مردان در درمان واژینیسموس

مردها از راه‌های مختلفی می‌توانند در فرایند درمان نقش داشته باشند. در زمان تشخیص واژینیسموس مردها اغلب فکر می‌کنند که کاری از دست آنها بر نمی‌آید و این یک مسئله زنانه است! اما باید بدانند که واژینیسموس یک مشکل صرفا زنانه نیست بلکه مربوط به زوجین می‌شود. حقیقت این است که مردان نقش غیر قابل انکاری در فرایند درمان دارند. آن‌ها می‌توانند با آموزش دیدن در مورد این اختلال از نظر عاطفی همسر خود را حمایت کنند. مردان نباید اجازه دهند که همسرشان طی فرایند درمان دچار نامیدی شوند.

متخصص زنان و زایمان اصفهان | از اختلال عملکرد جنسی چه می دانید ؟

 

نکات کاربردی :

  • حمایتگر باشید: برقراری یک رابطه عاطفی که بر اساس تشویق و احترام دو طرفه باشد، در ادامه فرایند درمان توسط خانم‌ها بسیار موثر است. گذراندن دوره‌ی درمان به تنهایی هم از نظر جسمی هم روحی برای خانم‌ها تلخ و دردناک است. همراهی کردن همسرتان به او این اجازه را می‌دهد که بر روی درمان متمرکز شوید، پس هرگز همسر خود را تنها نگذارید.
  • مسیر را با هم طی کنید: در هر مرحله از درمان همسر خود را همراهی کنید. به دست آوردن اطلاعات در مورد این اختلال به مردان این فرصت را می‌دهد که همسر خود را ازنظر جسمی و روحی بهتر درک کنند.
  • موفقیت‌های همسرتان را جشن بگیرید: اگرچه ممکن است موفقیت‌های اولیه به نظر شما ناچیز باشد، اما برای همسرتان یک پیروزی بزرگ محسوب می‌شود، پس سعی کنید با هدایای کوچک مانند قرار شام بیرون از خانه، نوشتن یک پیام تبریک یا حتی دادن یک پیام از همسرتان قدردانی کنید. تشویق شما به همسرتان حس ارزشمندی القا می‌کند و او را تشویق به ادامه درمان می‌کند.

متخصص زنان و زایمان اصفهان |اختلال ارگاسم

  • مثبت اندیش و صبور باشید: اگر شما عجولانه و مضطرب منتظر پیشرفت دوره‌ی درمان همسر خود باشید، اثری جز وارد کردن فشار و احساسات منفی بر همسرتان نخواهد داشت. مردان باید سعی کنند صبور، قوی و ثابت قدم بوده و محیط امن را برای همسر خود فراهم کنند.
  • روابط نزدیک و صمیمی خود را حفظ کنید: مشاوران توصیه به ادامه روابط نزدیک و صمیمی بین زوجین دارند حتی اگر رابطه جنسی امکان پذیر نباشد. به یاد داشته باشید در مراحل اولیه درمان نباید تلاشی برای رابطه جنسی واژینال صورت بگیرد. اما خودداری کامل از هر گونه رابطه جنسی و نزدیک منجر به تقویت احساس ترس، شرم و امتناع از رابطه در همسرتان می‌شود. با انجام سایر روابط جنسی مانند لمس بدن، ماساژ، بوسیدن به ایجاد یک پیوند عاطفی و عمیق کمک خواهید کرد و از رابطه خود لذت خواهید برد.
  • سعی کنید از گروه‌های حمایتی کمک بگیرید: عضویت در گروه‌های اجتماعی به شما کمک می‌کند که از تجربیات سایر زوج‌ها و نحوه مدیریت آنها آگاه شوید.

 متخصص زنان و زایمان اصفهان  | بهداشت رابطه جنسی

نتیجه گیری در درمان

اختلالات جنسی مانند واژینیسموس می‌تواند بر کیفیت رابطه جنسی افراد تاثیر بگذارد. به خاطر داشته باشید که چیزی برای احساس شرم و خجالت وجود ندارد و شما باید آگاهانه و جسورانه به دنبال درمان باشید تا از روابط جنسی خود لذت ببرید. احساسات و ترس‌های خود را در رابطه با رابطه جنسی واژینال با شریک جنسی خود در میان بگذارید. از پزشک زنان و مشاوره سکس درمانی می‌توانید برای برطرف کردن این اختلال استفاده کنید.

استفاده از روان کننده یا پوزیشن‌های خاص در حین رابطه جنسی می‌تواند موجب احساس راحتی شود. روش‌های جدید را امتحان کنید تا متوجه شوید چه روشی برای شما و شریک جنسی تان موثر است.

 

مطالب پیشنهادی متخصص زنان و زایمان اصفهان دکتر نرگس علیان :

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به راهنمایی؟ پیام ارسال کنید