ترشحات زرد رنگ پس از رابطه جنسی

متخصص زنان و زایمان اصفهان | ترشحات زرد رنگ پس از رابطه جنسی

ترشحات زرد رنگ پس از رابطه جنسی نشانه چه بیماریهایی است؟

ترشحات واژینال جزو مهمترین علائمی هستند که از سلامت ناحیه واژن شما خبر می دهند. در مقالات دیگر در مورد انواع ترشحات واژن صحبت کردیم. همچنین در مورد بوی واژن نیز به طور کامل در مقاله بوی بد واژن صحبت کرده ایم. در این مقاله در مورد بیماریهایی که ممکن است با ترشحات زرد رنگ واژن بعد از نزدیکی ارتباط داشته باشند صحبت می کنیم.


مطالب خواندنی و آموزنده دکتر نرگس علیان متخصص زنان و زایمان اصفهان :


ترشحات زرد رنگ واژن

ترشحات زردرنگ واژن در حالت عادی مورد خاصی نیستند و جزو ترشحات عادی واژینال محسوب می شوند. البته در این حالت باید این ترشحات فاقد بوی بد باشند و اگر با بوی بدی همراه بودند یا شما در کنار آنها احساس کردید خارش واژن دارید باید مراقب بوده و برای بررسی بیشتر به متخصص زنان و زایمان اصفهان مراجعه کنید.

اگر بعد از رابطه متوجه اینگونه ترشحات شدید احتمال ابتلا به بیماریهای مقاربتی بالاست، مخصوصا زمانیکه شما همزمان در کنار این ترشحات احساس سوزش واژن هم داشتید. در این صورت امکان ابتلا به عفونتهای واژینال وجود دارد. در ادامه به معرفی بیماریهایی که در صورت وجود ترشحات زردرنگ بعد از مقاربت به آنها مبتلا هستید را لیست کرده ایم.

ترشحات زرد رنگ واژن بعد از رابطه جنسی

اگر بصورت مکرر بعد از مقاربت متوجه ترشحات زرد رنگ شدید، مطمئن باشید که این وضعیت تحت هر شرایطی، خوب نیست. احتمالاً به یکی از بیماری های مقاربتی مبتلا هستید و باید هر چه سریعتر به پزشک متخصص زنان و زایمان اصفهان مراجعه کنید.

متخصص زنان و زایمان اصفهان | ترشحات سبز رنگ واژن و علل بروز آن .

تریکومونیازیس

ترشح زرد مایل به سبز نشانه خاص این بیماری است که شایع ترین عفونت در زنان جوان با فعالیت جنسی بالاست. خوشبختانه، این بیماری به طور کامل درمان می شود. علائم دیگر در عرض پنج تا ۲۸ روز از ابتلای شما به این بیماری ظاهر می شوند:

  1.  ترشحات کف دار و ضخیم با بوی تند قوی
  2.  تحریک، خارش، درد یا سوزش در هنگام دفع ادرار
  3.  درد شکمی
  4.  مقاربت دردناک
  5. درد بعد از رابطه جنسی

سوزاک

می توان ترشحات زرد را نشانه واضح ابتلا به سوزاک دانست. این بیماری که از راه رابطه جنسی منتقل می شود، معمولاً علائم مختلفی دارد: مثل لکه بینی بعد از مقاربت، تورم ناحیه تناسلی، خونریزی بین پریود، درد لگن و سوزش هنگام دفع ادرار. این بیماری ممکن است در برخی از زنان بدون نشانه باشد، بنابراین به طور مرتب وضعیت سلامتی خود را بررسی کنید.

درمان این بیماری برای جلوگیری از ابتلا به بیماری التهابی لگن، آسیب به لوله های فالوپ و بارداری خارج از رحم یا ناباروری ضروری است.

متخصص زنان و زایمان اصفهان | ترشحات سبز رنگ واژن و علل بروز آن

کلامیدیا

ترشحات زرد کمرنگ می تواند به معنی ابتلا به بیماری کلامیدیا باشد که شایع ترین بیماری آمیزشی در بعضی نقاط دنیاست. این بیماری بسیار مسری است و به شدت گسترش می یابد. در ۷۵ درصد موارد، زنان متوجه هیچ نشانه ای نمی شوند. در صورت وقوع علائم، بسته به مدت زمان چرخه قاعدگی خود، متوجه ترشحات زرد تا کمی نارنجی خواهید شد. همچنین ممکن است علائمی مانند سوزش، خارش، خونریزی بین دوره ای، مقاربت دردناک، درد شکم، تب و دفع ادرار دردناک تجربه کنید.

بسیار مراقب باشید زیرا اگر کلامیدیا درمان نشود، می تواند باعث التهاب لگن و ناباروری شود. اگر باردار هستید، برای جلوگیری از خطر سقط جنین بلافاصله به پزشک مراجعه کنید. این عفونت می تواند از مادر به کودک منتقل شود که باعث کوری، عفونت چشم یا ذات‌ الریه در کودک می شود.

عفونت قارچی

می توان این عفونت را به عنوان یکی از دلایل ترشح واژن بعد از رابطه جنسی در نظر گرفت. عفونتهای قارچی واژن از راههای مختلف منتقل می شوند. این بیماری ممکن است از طریق رابطه جنسی نیز منتقل شود اما شایع ترین روش های انتقال بیماری عبارتند از: استفاده از استروئید یا آنتی بیوتیک، عدم تعادل هورمونی، دوش واژینال، دیابت، استرس، سیستم ایمنی ضعیف و بارداری.

عفونت قارچی واژن

ترشحات زرد کمرنگ، پنیرمانند با بوی نامطبوع، خارش، سوزش، احساس درد هنگام مقاربت و دفع ادرار و درد در ناحیه واژن از نشانه های عفونت قارچی واژینال هستند. مراقبت و درمان عفونت قارچی واژینال مهم است زیرا قارچ می تواند وارد جریان خون شما شود و در نتیجه مشکلات زیاد دیگری را در بدن شما ایجاد کند. برای درمان بیماری به پزشک مراجعه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به راهنمایی؟ پیام ارسال کنید