احتمال بارداری با دست آغشته به اسپرم

متخصص زنان و زایمان اصفهان | استفاده از بیبی چک

احتمال بارداری با انگشت چقدر است؟

بارداری با دست آغشته به اسپرم | احتمالا تا اینجا که آمده اید، اصلا قصد بارداری ندارید و چند روزی است که پریودتان عقب افتاده و مدام به اتفاقتی که افتاده مشکوک شده اید و استرس عجیبی دارید که اگر باردار شوید چه کنید ؟ جالب است بدانید احتمال بارداری با انگشت یکی از سوالات پر تکرار کاربران ما است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله، مفصل در رابطه با احتمال بارداری با انگشت یا بارداری با دست آغشته به اسپرم توضیح دهیم تا دیگر ابهامی برایتان باقی نماند.


مطالب خواندنی و آموزنده دکتر نرگس علیان متخصص زنان و زایمان اصفهان :


 متخصص زنان و زایمان اصفهان  | احتمال بارداری در نزدیک به یائسگی چقدر است؟ .

چطوری احتمال بارداریم رو همین الان مشخص کنم؟

برای تخمین احتمال بارداری باید چندین عامل مختلف را در کنار هم در نظر بگیرید. اولین عامل این است که در چه زمانی از سیکل قاعدگی رابطه داشته اید و فاصله آن از دوران تخمک گذاریتان چقدر بوده است. پس از آن باید نوع رابطه‌تان را نیز مشخص کنید. مثلا احتمال بارداری با دخول واژینال، خیلی بیشتر از بارداری در رابطه مقعدی است. علاوه بر این ها عوامل دیگری مانند نظم سیکل قاعدگی، طول سیکل قاعدگی و… در تخمین احتمال بارداری بسیار موثر هستند. چنانچه تمامی این عوامل را در کنار هم در نظر بگیرید، می توانید احتمال بارداریتان را بسنجید.

بررسی احتمال بارداری با انگشت

بارداری با انگشت به شرایطی می گویند که انزال داخل یا روی واژن صورت نگرفته اما ممکن است یا شک دارید که اسپرم به کمک دست یا انگشت آغشته به اسپرم، به نحوی داخل واژن شده باشد.

برای پاسخ به این سوال ابتدا باید بدانید که فرایند بارداری چگونه اتفاق می افتد؟

بارداری در شرایطی اتفاق می افتد که اسپرم به تخمک رسیده باشد، با هم واکنش دهند ( لقاح صورت گرفته باشد) و این لقاح یا رویان شکل گرفته در دیواره رحم به اصطلاح لانه گزینی کرده باشد. در این حالت اگر لانه گزینی موفقی صورت بگیرد، پریود عقب افتاده و فرایند بارداری شروع می شود و کم کم علائم بارداری را احساس خواهید کرد.

پس در قدم اول به این قضیه مشکوک شوید که اسپرم چگونه وارد مجرای واژینال شده است؟

آیا انگشت با اسپرم آغشته بوده است؟ غلظت آن چقدر است؟ اگر خود اسپرم نیست، آیا با پیشاب تماسی داشته است؟ راستی پیشاب چیست؟ با پیشاب آشنایی دارید؟

پیشاب مایعی ایت که قبل از انزال ممکن از آلت تناسی همسرتان خارج شود و خودش هم از این موضوع مطلع نباشد. اینکه پیشاب حاوی اسپرم است یا خیر، در افراد مختلف متفاوت است. برخی از آقایان غلظت بالایی از اسپرم داخل پیشاب خود دارند، برخی اصلا اسپرم ندارند. اینکه چطور بدانید داخل پیشاب اسپرم وجود دارد یا خیر، تنها با آزمایش مشخص می شود.

هنگامیکه از این موضوع که مطلع شدید، دست یا انگشت به اسپرم یا پیشاب حاوی اسپرم آغشته بوده است، آیا انگشت وارد مجاری واژینال شده است؟ خب اگر شده است، وارد مرحله بعد شویم.

همانطور که گفتیم لزوم تخمک گذاری و وجود تخمک برای بارداری ضروری است و در صورتی که تخمک گذاری صورت نگرفته باشد، احتمال بارداری وجود ندارد. البته در شرایطی که اسپرم وارد واژن شده است، می تواند تا ۵ روز داخل محیط واژن زنده بماند، بنابراین چنانچه تخمک گذاری در این چند روز صورت بگیرد، باز هم احتمال بارداری وجود خواهد داشتو بنابراین شرایط خود را بررسی کنید، ببینید هنگام رابطه در چه دوره ای از سیکل قاعدگی خود قرار داشته اید. آیا در دوران باروری قرار داشته اید یا خیر…

در کل باید بگوییم که احتمال بارداری با انگشت بسیار اندک است اما غیر ممکن نیست.

همچنین توجه کنید که تمیز کردن دست با حوله یا دستمال کاغذی ممکن است تمامی اسپرم را از بین نبرد. برای از بین بردن آن به شست و شوی دست ها با آب و صابون نیاز دارید.

متخصص زنان و زایمان اصفهان | اطلاعات کاربردی پیرامون استفاده از بیبی چک.جلوگیری از بارداری

برای جلوگیری از به وجود آمدن همچین مواقعی که احتمالا استرس زیادی نیز دارید، بهتر است از قبل برنامه ریزی کرده باشید و با یک روش جلوگیری از بارداری را انتخاب کرده باشید. اولین قدم این است که با سیکل قاعدگی و زمان تخمک گذاری و باروری خود آشنایی کاملی داشته باشید تا در روزهای تخمک گذاری با احتیاط بیشتری رابطه برقرار کنید, سپس با توجه به شرایطی که دارید یکی از روش های جلوگیری از بارداری را انتخاب کنید.

این روش می تواند هورمونی (مانند قرص های ضد بارداری) یا غیر هورمونی مانند کاندوم باشد. که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. مثلا قرص های ضد بارداری در مواقعی مانند بارداری با انگشت کارساز هستند اما از بیماری های مقاربتی جلوگیری نمی کنند. اما این گزینه در کاندوم کاملا برعکس بوده، یعنی از بیماری های مقاربتی جلوگیری می کند، اما در مواقعی که اسپرم به هر نحوی مانند پارگی کاندوم یا انگشت آغشته به اسپرم وارد واژن شده باشد، هیچ کاری نمی تواند انجام دهد.

منبع: medicalnewstoday

۱ دیدگاه

  • سلام ایامیشه که مایع منی روشکم ریخته شده رو توهمون دوسه دقیقه اول بادست به واژن زدبرای بارداری وامکان داره ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به راهنمایی؟ پیام ارسال کنید