امواج الکترومغناطیسی در بارداری چه خطراتی در پی دارند ؟

متخصص زنان و زایمان اصفهان |امواج در بارداری چه خطراتی در پی دارند ؟

خطرات امواج در بارداری

قرار گرفتن خانم های باردار در معرض امواج الکترومغناطیسی طولانی مدت ، می تواند اثرات منفی بر روی جنین بگذارد. امواج الکترومغناطیس ، تنها به موبایل و وای فای محدود نمی شود ؛ بلکه بسیاری از وسایل زندگی از خود امواج الکترومغاطیس تابش می کنند.

یکی از مهمترین اندام های جنین ، که شکل گیری آن در سه ماهه اول بارداری رخ می دهد ، مغز جنین است. حتی در هنگام تولد نیز ، هنوز جمجمه نوزاد کاملا سفت نشده و امکان آسیب ، به غشاهای سلولی آن وجود دارد. اگر مادر در دوران بارداری ، به ویژه در ماه های اول در معرض امواج قرار گیرد ، این امواج به بافت رحم مادر نفوذ می کنند و می توانند سبب اختلال ، در رشد مغزی جنین شوند. آسیب مغزی جنین می تواند مشکلاتی چون ، بیماری اوتیسم ، عقب ماندگی ذهنی و سایر ناهنجاری ها را ، در او ایجاد کند. بیش فعالی ، یکی دیگر از اثرات مخرب ناشی از امواج الکترومغناطیس بر جنین ، می باشد.

چگونه می توان خطرات ناشی از امواج در بارداری را کاهش داد ؟

با رعایت نکات زیر ، می توانید از جنین در برابر امواج محافظت نمایید :

 • زمانی که از اینترنت استفاده نمی کنید ، وای فای خود را خاموش کنید.
 • به جای استفاده از تلفن های بی سیم ، از تلفن های رومیزی ساده استفاده کنید.
 •  از قرار دادن موبایل ، تبلت و لپ تاپ در نزدیکی بدن خود ، اجتناب کنید.
 • از قرار گرفتن در معرض امواج الکترو مغناطیسی و کابل های فشار قوی ، پرهیز کنید.
 • در هنگام استراحت ، موبایل خود را حداقل ۳ متر دورتر از محل استراحت خود ، قرار دهید.
 • می توانید برای کاهش اثر امواج بر جنین در دوران بارداری ، از گن های ضد امواج بارداری ، استفاده کنید. خواص گن ضد امواج بارداری به گونه ای است که جنین را از خطر امواج به طور کامل در امان نگه می دارد.

متخصص زنان و زایمان اصفهان | گن بارداری ضد وای فای

مزایای استفاده از گن ضد امواج بارداری چیست ؟

 • حفاظت بالا از جنین در برابر جذب امواج :طبق تحقیقات انجام شده ، با استفاده از شکم بند ضد اشعه ، می توان تا ۹۹ درصد از جنین در برابر امواج خطرناک ، محافظت کرد.
 • جذب شوک : گن بارداری ، می تواند از جنین در برابر ضربات ناگهانی به شکم ، محافظت کرده و اثرات آن را کاهش دهد.
 • تقویت آرامش ذهن مادر : در کنار تمام مراقبت های دوران بارداری ، مراقبت از ذهن و روان مادر نباید فراموش شود ؛ استفاده از شکم بند ضد امواج بارداری با الیاف نقره ، منجر به کاهش نگرانی های مادر در رابطه سلامت کودک شده و بدین ترتیب ، او احساس آرامش بیشتری خواهد داشت.
 • کمک به گردش خون
 • سبک و راحت

امواج الکترومغناطیس ریسک چه خطراتی را در زنان باردار افزایش می دهند ؟

مادران باردار موظف هستند برای حفظ سلامت خود و کودک شان در تمامی دوران حاملگی بای پرداختن به هر کاری ایمن ترین راهکار را انتخاب نمایند. عموما توصیه می شود زنان باردار در معرض امواج الکترومغناطیس قرار نگیرند ؛ زیرا طبق تحقیقات انجام شده این موارد می تواند برای جنین خطرناک باشند و ریسک بروز ناهنجاری و بیماری را بالا ببرند. از جمله عوارضی که از این نوع امواج ممکن است نمود پیدا کنند عبارتند از :

 1. بروز چاقی مفرط در کودک بعد از به دنیا آمدن
 2. احتمال دچار شدن به سرطان خون در کودک بالا می رود
 3. همچنین امکان دارد نوزاد به آسم مبتلا شود
 4. در برخی موارد قرارگیری مادر در معرض امواج ممکن است منجر به سقط جنین شود.

متخصص زنان و زایمان اصفهان |امواج در بارداری چه خطراتی در پی دارند ؟ .

چرا باید از گن ضد امواج بارداری استفاده کرد ؟

طبیعتا همه مادران دوست دارند فرزندشان در نهایت صحت و سلامت متولد شود , بدین ترتیب هر گونه مراقبتی را انجام می دهد. با توجه به شرایط کنونی و زندگی افراد در عصر حاضر ، امکان اینکه مادر کاملا از قرارگیری در برابر امواج مغناطیسی دور بماند خیلی کم است. با توجه به این مسئله که امروزه بسیاری از کارها با موبایل و اینترنت به انجام می رسند ، تقریبا در هر مکانی احتمال برخورد با امواج الکترومغناطیس وجود دارد. از طرفی این امواج قابل رویت نیستند و ممکن است مادر بدون آن که بداند در محلی قرار گیرد که چنین فرکانس هایی ساطع می شوند.

بنابراین مطمئن ترین راه این است که از گن ضد امواج بارداری استفاده کند. خواص گن ضد امواج بارداری دکتر مولر باعث می شوند که مادر و جنین از هر گونه خطری که به فرکانس های الکترومغناطیسی مربوط می شوند ، در امان باشند.این گن مثل گن های معمولی که ممکن است موجب بد بو شدن بدن شما شوند نیست. بلکه علاوه بر خاصیت ضد الکتریسیته ، ضد بو و ضد میکروب نیز می باشد.

مطالب خواندنی و پیشنهادی دکتر نرگس علیان متخصص زنان و زایمان اصفهان

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به راهنمایی؟ پیام ارسال کنید