مراجعه به متخصص زنان و زایمان خوب برای التهاب واژن در زنان

متخصص زنان و زایمان اصفهان | مراجعه به متخصص زنان و زایمان خوب برای التهاب واژن در زنان

دکتر زنان خوب برای عفونت ، پایانی خوش بر کابوس التهاب واژن در زنان

واژینیت یا التهاب واژن به دلیل عدم تعادل مخمرها و باکتری‌هایی است که به طور معمول در واژن حضور دارند. از دیدگاه متخصص زنان و زایمان اصفهان برای عفونت این عارضه زمانی تشخیص داده می‌شود که فرد همراه درد و ناراحتی بوی نامطبوع واژن داشته باشد، برای تشخیص نوع عفونت و اتخاذ بهترین رویکرد درمانی ضروری است به یک متخصص زنان و زایمان اصفهان مراجعه کنید.

احتمال دارد عفونت فرد ناشی از باکتری، مخمر یا ویروس باشد. برخی صابون‌ها، اسپری‌ها یا حتی لباس‌هایی زیر وجود برخی مواد شیمیایی قادر به تحریک پوست و بافت‌های ظریف ناحیه تناسلی خواهد بود. با این حال، فهمیدن اینکه چه اتفاقی در حال رخ دادن است، همیشه آسان نیست.

احتمالاً برای درمان عفونت و انتخاب درمان مناسب باید ابتدا علت عفونت واژن تشخیص داده شده و به یک دکتر زنان خوب برای عفونت مراجعه کرد.

متخصص زنان و زایمان اصفهان | نفخ شکم قبل از پریود

 


همراه ما باشید با مطالب آموزنده و پیشنهادی دکتر نرگس علیان متخصص زنان و زایمان اصفهان :


مراجعه به متخصص زنان و زایمان خوب برای عفونت، تلاشی جدی برای رفع التهاب واژن

واژن یک محیط پیچیده متشکل از تعادل سالم میکروب‌ها است. گاهی ممکن است فرد “علائمی” مشابه عفونت واژن داشته باشد، در حالی که وضعیت وی کاملا طبیعی بوده و جای نگرانی نباشد. مواقع دیگر، ممکن است فرد متوجه اشتباه بودن شرایط شود و بین عفونت‌های مخمری واژن، واکنش‌های آلرژیک، بیماری‌های مقاربتی و سایر شرایط، مطمئن نباشد که مشکل چیست یا چه کاری باید انجام دهد تا احساس بهتری داشته باشد.
یکی از عمده مشکلاتی که زنان حداقل یکبار در طول زندگی جنسی و غیرجنسی خود با آن سر و کله می‌‌زنند، التهاب یا عفونت واژن است. برای درمان این معضل ضروری است به یک مرکز معتبر و دکتر زنان خوب برای عفونت مراجعه کرد.
علت اصلی بروز عفونت واژن برهم خوردن تعادل باکتری‌‌های خوب و بد موجود در واژن به دلیل برخی عادات فرد مبتلا است. باکتری‌های خوب در حقیقت محافظ محیط واژن و ناحیه ژنیتال از رشد بیش از حد باکتری‌های بد یا بیماری‌زا هستند و با برهم خوردن این تعادل عفونت ژنیتال بروز خواهد کرد. عوامل مختلفی از جمله انگل‌ها، ویروس‌ها و باکتری‌ها در ایجاد این عفونت نقش دارند.

 متخصص زنان و زایمان اصفهان | .معاینه کولپوسکوپی

انواع عفونت‌هایی که دستگاه‌ تناسلی زنان را درگیر می‌کند :

شایع‌ترین انواع عفونت‌ها و التهاب‌هایی که با اندام تناسلی زنان مرتبط است شامل:

ولوویت – التهاب فرج، یا همان چین‌های پوستی در قسمت خارجی اندام تناسلی زن است.
سرویسیت – التهاب دهانه رحم، قسمت انتهایی رحم که وارد واژن می‌شود.
واژینیت – که انواع مختلفی از واژینیت وجود دارد و شامل واژینوز باکتریایی، عفونت‌های مخمری، تریکومونیازیس، واژینیت غیرعفونی و آتروفی واژن خواهد شد.
عفونت التهابی لگن– عفونت دستگاه تناسلی زن است.
عفونت ادراری_ عفونت مجاری ادراری زنان است.

عفونت‌های واژن و علل بروز آن‌ها از منظر دکتر زنان خوب برای عفونت

منظور از عفونت واژن در حقیقت التهاب رحم و لایه‌های داخلی آن است که ممکن است با خطر ناباروری همراه باشد. پزشکان به شرایط مختلفی که باعث عفونت یا التهاب واژن می‌شوند، «واژینیت» می‌گویند. انواع عفونت‌های شایع واژن در زنان عبارتند از:

 1. واژینوز باکتریایی، به معنای التهاب واژن به دلیل رشد بیش از حد باکتری‌ها خواهد بود. به طور معمول و به علت جایگزینی باکتری بیماری زا به جای بوی نرمال واژن باعث ایجاد بوی شدید شبه ماهی می‌شود و با ترشحات رنگی (سفید، زرد یا سبز) تظاهر می‌کند.
 2. کاندیدا یا عفونت “مخمری”، به دلیل رشد بیش از حد قارچ کاندیدا آلبیکس بروز می‌کند. این قارچ معمولاً به مقدار محدود در واژن یافت می‌شود و با ترشحات پنیری شکل و سفید رنگ تظاهر می‌یابد.
 3. کلامیدیا شایع‌ترین عفونت مقاربتی (STI) در زنان است و معمولاً در زنانی دارای رنج سنی ۱۸ تا ۳۵ سال بروز می‌کند که چندین شریک جنسی دارند.
 4. سوزاک از دیگر عفونت‌های شایعی است که طی رابطه جنسی منتقل می‌شود و اغلب با کلامیدیا همراه است.
 5.  تریکومونیازیس عفونتی است که طی رابطه جنسی و توسط یک انگل ایجاد می‌شود. این عفونت خطر ابتلا به سایر بیماری‌های مقاربتی را افزایش می‌دهد.
 6. واژینیت ویروسی به التهاب ناشی از ویروس‌هایی مانند ویروس هرپس سیمپلکس (HSV) یا ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) گفته می‌شود که از طریق رابطه جنسی پخش می‌شود. زخم یا زگیل روی اندام تناسلی می‌تواند دردناک باشد.

ضروری است برای تشخیص احتمال عفونت و یا تعیین نوع آن افرادی که مشکوک هستند در اسرع وقت به یک دکتر زنان خوب برای عفونت واژن مراجعه کنند و از وی در خصوص اینکه برای عفونت رحم و واژن چی خوبه اطلاعات کسب کنند.

متخصص زنان و زایمان اصفهان | بایدها و نبایدهای کولپوسکوپی

در صورت بروز هر یک از علائم ذیل ضروری است در اسرع وقت به متخصص زنان و زایمان خوب مراجعه نمایید:

 •  احساس درد در ناحیه تحتانی یا فوقانی شکم
 •  تب
 • احساس درد حین روابط زناشویی
 •  خونریزی‌های پریودی نامنظم
 • احساس درد حین دفع ادرار
 •  ترشحات بدبوی بیش از حد واژینال
 •  قرمزی و تورم قسمت خارجی واژن
 • بثورات واژن
 • ترشحات آبکی

دلایل ایجاد عفونت رحم شامل چه مواردی است؟

از دیدگاه یک متخصص زنان و زایمان خوب برای عفونت‌ واژینال به طور کلی ۲ دلیل اصلی وجود دارد که شامل علل درونی و بیرونی خواهد بود.

علل بیرونی شامل عدم رعایت بهداشت در روابط زناشویی، پوشیدن البسه نامناسب و عدم رعایت بهداشت فردی و استفاده از پدها و نوارهای بهداشتی معطر خواد بود:

 1.  عدم رعایت بهداشت: وقتی ناحیه تناسلی تمیز نگه داشته نمی‌شود، تعداد باکتری‌ها افزایش یافته و همین مسئله احتمال بروز عفونت‌های باکتریایی را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.
 2. لباس‌های زیر تنگ و غیرجذب: این نوع لباس‌های زیر ممکن است رطوبت را به دام بیندازند که باعث رشد باکتری‌ها و مخمرها می‌شود.
 3.  برقراری رابطه جنسی زیر ۲۵ سال
 4. برقراری رابطه جنسی محافظت نشده و بدون استفاده از وسایل پیشگیری از بارداری چون کاندوم
 5.  استفاده از کاندوم نامناسب و بروز عفونت و خارش

علل درونی نیز که شامل مشکلات و بیماری‌های رحم است، در حقیقت از دیدگاه یک دکتر زنان خوب برای عفونت برخی شرایط خاص احتمال عفونت را بیشتر می‌کند:

 • کاهش اسیدیته واژن (افزایشPH): وقتی اسیدیته واژن کاهش می‌یابد، تعداد باکتری‌های محافظ (لاکتوباسیل‌ها) که به طور معمول در واژن زندگی می‌کنند به میزان قابل توجهی کم خواهد شد و تعداد باکتری‌های موثر در بروز عفونت به طرز شگفت آوری افزایش می‌یابد و همین امر گاهی منجر به واژینوز باکتریایی می‌شود.
 • آسیب بافتی: اگر بافت‌های لگن آسیب ببینند، دفاع طبیعی بدن ضعیف می‌شود. آسیب می‌تواند ناشی از تومورها، جراحی، پرتودرمانی یا ناهنجاری‌های ساختاری مانند نقص مادرزادی یا فیستول باشد. فیستول‌ها اتصالات غیرطبیعی بین اندام‌ها هستند که برای مثال ممکن است به محتویات روده (شامل باکتری‌ها) اجازه ورود به واژن را بدهد.
 • تحریک: تحریک بافت‌های واژن می‌تواند منجر به ترک یا زخم شود که دسترسی به جریان خون را برای باکتری‌ها و مخمرها فراهم می‌کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به راهنمایی؟ پیام ارسال کنید