۷ نشانه از ارگاسم در زنان

متخصص زنان و زایمان اصفهان | ارگاسم در زنان

۷ علامت اصلی رسیدن زنان به اوج لذت در رابطه

ارگاسم در زنان  | رسیدن به اوج لذت جنسی یا همان ارگاسم یک واکنش طبیعی در رابطه زناشویی است. نرسیدن به ارگاسم در زوجین باعث بی میلی جنسی آنها و مشکلات زناشویی می شود. به دلایل مختلفی ممکن است زنان تظاهر به ارضا شدن کنند در صورتی که واقعا به اوج لذت جنسی نرسیده اند. اما به ارگاسم رسیدن زنان با نشانه هایی همراه است که می تواند به اطمینان مرد از ارضای صحیح زن کمک کند. در این مقاله از سایت دکتر نرگس علیان متخصص زنان و زایمان اصفهان به ۷ علامت اصلی به ارگاسم رسیدن زنان که در اغلب خانمها دیده می شود، پرداخته ایم.

ارگاسم در زنان

ارگاسم در زنان می تواند به سلامت جسمی آنها کمک زیادی کند اما فقط حدود ۳۰ درصد از زنان موقع رابطه جنسی ارگاسم را تجربه می کنند. بیشتر آنها برای حفظ اعتماد به نفس همسر یا دلایل دیگری ممکن است تظاهر کنند به اوج لذت جنسی رسیده اند. بیشتر مردان متوجه این موضوع نمی شوند. چون تصور می کنند ارگاسم در زنان شبیه مردان بوده و تفاوتی ندارد.

زمانی که خانم ها به ارگاسم می رسند مجموعه ای از علائم بدنی را می توان در آنها مشاهده کرد. از مهمترین نشانه های ظاهری به ارگاسم رسیدن زن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- سفت شدن نوک پستان
یکی از اصلی ترین نشانه های ظاهری ارگاسم در زنان، برجسته و سفت شدن نوک پستان ها است.

۲- انقباض عضلات پایین تنه
در مراحل پایانی ارگاسم، عضلات لگن منقبض می شوند. در نتیجه زن با ارضا شدن پاها را جمع و باز می کند و حرکات پایین تنه سریعتر می شود. به علاوه زنان حین ارگاسم در ناحیه مقعد و واژن نیز انقباض عضلات این نواحی را احساس می کنند.

۳- تغییر در تنفس
تنفس زنان موقع رسیدن به ارگاسم با تغییراتی مواجه می شود که در همه زنان یکسان نیست. ممکن است بعضی ها نفس خود را حبس کنند. بعضی هم نفسشان تندتر شده و نفس نفس می زنند.

۴- لرزیدن پاها
پس از رسیدن به ارگاسم، بدن بعضی از زنان شروع به لرزیدن می کند. معمولا این لرزش در پاها است و زن به راحتی قادر به ایستادن روی پاها و راه رفتن نیست. این یکی از علامت های اصلی رسیدن به اوج لذت جنسی در زنان است.

متخصص زنان و زایمان اصفهان | درمان دارویی و خانگی ترشحات واژن

۵- ترشحات زیاد واژن
موقع ارضا شدن ترشحات واژن بیشتر می شوند. این ترشحات لزج و بی رنگ هستند و به دخول راحت تر آلت مردانه کمک می کنند.

۶- تغییرات ناحیه تناسلی
موقع ارضا شدن واژن نبض بیشتری می زند. رنگ لابیاها تغییر می کند. همچنین کلیتوریس متورم می شود.

۷- پلک زدن سریع
ارضا شدن زن می تواند با پلک زدن سریع چشمها همراه باشد. با نگاه کردن به چهره همسر خود می توانید به راحتی این علامت را شناسایی کنید.

علاوه بر موارد ذکر شده فریاد زدن موقع ارگاسم نیز می تواند از نشانه های رسیدن به ارگاسم حین رابطه جنسی باشد.

چرا بعضی از زنان بعد از رابطه جنسی گریه می کنند؟

بعضی از خانم ها بعد از رسیدن به ارگاسم، به خاطر تجربه اوج لذت جنسی به حدی احساساتی می شوند که گریه می کنند. شاید این کار باعث نگرانی آقایان شود. ولی باید بدانید که این یکی از نشانه های ارضا شدن زنان است. البته بعضی از زنان نیز احساساتی شدن خود را با لبخند رضایت نشان می دهند.

در واقع زنان با بروز این نوع احساسات به نوعی از همسر خود تشکر می کنند. به همین دلیل مهم است که نشانه های ارضا شدن زنان را بدانید تا دچار سوء تفاهم یا نگرانی نشوید. دانستن این نشانه ها به مردان کمک می کند متوجه شوند آیا همسر آنها واقعا به ارگاسم رسیده است یا نه.

متخصص زنان و زایمان اصفهان | بهداشت جنسی

آیا خوابیدن زن بعد از رابطه جنسی نشانه نارضایتی او است؟

بعضی از مردان از خوابیدن همسرشان بعد از رابطه جنسی گله می کنند. شاید تصور کنید ارضا نشده یا از شما ناراحت است. اما باید بدانید این مورد نیز یکی از علائم ارضا شدن زن است. او بعد از ارضا به خواب می رود تا خستگی های موقع رابطه جنسی را با خوابیدن ترمیم کند، پس با دیدن این علامت باید خوشحال باشید.

نشانه های ارگاسم زنان بعد از رابطه زناشویی

اگر رابطه جنسی شما به پایان رسیده و در طول رابطه خود متوجه علائم ارگاسم نشده اید و می خواهید از ارضای صحیح زن مطمئن شوید، می توانید به نشانه های ارگاسم بعد از پایان رابطه جنسی توجه کنید. علائم به اوج لذت جنسی رسیدن زنان پس از رابطه زناشویی شامل موارد زیر است:

• حرف زدن درباره تجربه خود:زنانی که به ارگاسم رسیده اند حتما درباره رابطه جنسی خود با شما شروع به صحبت می کنند

• احساساتی شدن:به خاطر تجربه ارگاسم، بعضی از خانمها بعد از نزدیکی احساساتی می شوند. این احساسات ممکن است به صورت گریه، لبخند و نیاز به در آغوش کشیده شدن باشد.

• خوابیدن: یکی از علائم به ارگاسم رسیدن زن، تمایل به خوابیدن بعد از رابطه جنسی است. او با این کار استراحت کرده و به بدن خود اجازه ترمیم شدن می دهد.

• سست شدن بدن: سستی و بی حالی بدن زنان یکی از علامتهای اصلی رسیدن به اوج لذت جنسی در زنان است. در این حالت حتی ممکن است نتواند با شما درباره رابطه خود صحبت کند یا جواب سوال تان را بدهد.

متخصص زنان و زایمان اصفهان | چگونه اختلال عملکرد جنسی بر زنان تاثیر می‌گذارد؟

با دیدن هر یک از نشانه های بالا بعد از رابطه جنسی می توانید مطمئن شوید که وظیفه خود را به خوبی انجام داده اید.

رسیدن به اوج لذت جنسی در زنان با نشانه هایی همراه است. این نشانه ها موقع رسیدن به ارگاسم یا بعد از پایان رابطه جنسی بروز می کنند. حرکات سریع پایین تنه، تندتر شدن تنفس، ضربان قلب و … از نشانه های ارگاسم در زنان است. همچنین می توانید به کمک برخی از علائم متوجه به ارگاسم رسیدن همسر خود شوید.

زنانی که به ارگاسم رسیده اند بعد از پایان رابطه جنسی واکنش های احساساتی دارند. همچنین ممکن است دچار بی حالی و لزریدن پاها شوند و یا بخوابند. برخی زنان نیز دچار اختلالات ارگاسم هستند که می توانند با مراجعه به پزشک متوجه علت آن شده و مشکل خود را درمان کنند.

 

با ما همراه شوید با دیگر مطالب خواندنی و آموزنده از سایت دکتر نرگس علیان متخصص زنان و زایمان اصفهان :

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به راهنمایی؟ پیام ارسال کنید